Plaque Search

NameBranchRankWar
USS Fanshaw Bay CVE -70 "The Fannie Bee"U. S. NavyWorld War II
Yagrs Association
11th Marine Regiment, 1st Marine DivisionU.S. Marine CorpsVariousIraqi Freedom I
15th Infantry Regiment AssociationU.S. Army
173D Airborne BrigadeU.S. ArmyOkinawa, Vietnam, Italy, Afghanistan, Iraq
186th Assault Helicopter CompanyVietnam
1st Battalion, 27th MarinesU.S. Marine CorpsVariousVietnam
"Baker Company" 1st MT Battalion 1st Marine Division Baker CompanyU.S. Marine CorpsVariousKorea
26th Marines 1st BattalionU.S. Marine CorpsVariousVietnam
25th Marines 2nd BattalionU.S. Marine CorpsVarious
2nd Battalion 4th Marines , Echo CompanyU.S. Marine Corps & U.S. NavyVariousIraqi Freedom
458th Bomb Group (Heavy) 303rd Bombardment WingU.S. Army Air Forces
3rd Battalion 5th Marines, Kilo CompanyU.S. Marine CorpsVietnam
496th Fighter Interceptor SquadronU.S. Air ForceVarious
504th Parachute I.R.VariousVariousWorld War II
6923 Security SquadronU.S. Air ForceVietnam
Jack E. AalsethU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Stanley Abele
Guy "Robokop" AbelkopU.S. NavyLieutenantGlobal War on Terrorism
Robert F. AbellU.S. Army Air ForceCaptain
Charles N. Ables, Jr.U.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Jerry L. AbmaU.S. Marine CorpsStaff SergeantVietnam, Desert Shield & Desert Storm
Joshua Abrahams-RodriquezU.S. Marine CorpsSergeant
Vincent G. AbrahamsonU.S. Air Force & U.S. ArmyLieutenant ColonelWorld War II, Korea
Lauro Q. AcevesU.S. ArmyPrivate
Fernando A. Mendez AcevesU.S. Marine CorpsHospital Corpsman 3
Daniel AchsU.S. NavyPetty Officer Third Class
Francisco S. AcoveraU.S. NavyChief Petty Officer
Donald Joe AdairU.S. ArmySergeant
Alan AdamsU.S. NavySenior Chief
Brett Lytle AdamsU.S. NavyAviation Structural Mechanic Second Class
John Patrick AdamsU.S. NavyCommissaryman Seaman Apprentice
Brian Coney AdamsU.S. NavyCommissaryman Seaman (SS)
James J. AdamsU.S. NavyLieutenant Commander
William R. AdamsU.S. NavyChief Engineman
Thomas M. AdamsU.S. NavyLieutenant
Herman AddlesonU.S. ArmyPrivate
Nicholas Cruz AdrianoU.S. ArmySergeant
Howard Parmelee Ady, Jr.U. S. NavyCaptainWWII, Korea, & Vietnam Era
Benny J AgostisiU.S. NavySecond Class Petty OfficerWorld War II
Alfred AguayoU.S. ArmyCorporalKorea
Andrew Charles AguilarU.S. Coast Guard ReserveChief Petty OfficerVietnam & Cold War
Michael AguilarU.S. NavyPetty Officer Second ClassVietnam
Joe & Rudolfo AguilarU.S. NavyPetty Officer Second Class & Petty Officer First ClassWWII
Andrew AguirreU.S. Marine CorpsSergeant
Victor Ancelto AguirreU.S. ArmyPrivate First Class
Nicholas AgultoU.S. NavyChief Petty Officer
James H. AhernU.S. ArmyTechnician 5th Grade
Harl AhlU.S. Air ForceLieutenant ColonelWWII
Leopoldo AinslieU.S. ArmySpecialist 5th ClassVietnam
Vesa J. AlakulppiU.S. ArmyCaptain
Alfredo H. AlanizU.S. ArmyMajor
William Patrick AlbersU.S. NavyCommander
Alfred AlbertsU.S. Marine CorpsCaptainKorea; Vietnam
Joseph Stanley AlbinU.S. NavyChief Warrant Officer 4
Tony Owen AlbrightU.S. NavyMaster Chief Boiler Technician
Dewey Edgar AlbrightU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Joseph AlcantaraU.S. Marine CorpsStaff SergeantKorean War
Dagoberto AldreteU.S. ArmySpecialist First Class
William Scott AldridgeU.S. Air ForceCaptain
Roberto Alers
Joseph Alesi, Jr.U.S. ArmyPrivate First Class
Joseph AlesiU.S. ArmyPrivate
Jerome AlesiU.S. NavyPersonnelman Second Class
William Thomas AlexanderU.S. Marine CorpsMajor
Ralph AlfordU.S. NavyLieutenant
Iceal AlfordU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Edwin J. AlgarU.S. ArmySergeant First ClassWorld War II
Watson Currie AllanU.S. NavySignalman First Class
Durwood H. AllenU.S. ArmySpecialist 4th ClassWorld War II
Robert W AllenU.S. NavyCaptain
Donald Wellington AllenU.S. Air ForceColonel
Lloyd Pershing Allen
William P. AllenU.S. ArmySergeant First Class
Byron W. AllenU.S. ArmySpecialist Five
Lynell AllenU.S. ArmyPrivate
David Alexander AlmeraU.S. ArmySpecialist Four
Richard Anthony AlmeraU.S. NavyEnsign
Raul AlmeraU.S. ArmySergeant
Robert Wayne AlmquistU.S. NavyMess Management Specialist First Class
Paul Arvid AlmrydeU.S. ArmyFirst Sergeant
Fidencio & Ninfa AlonzoU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant & SergeantKorea, Cold War, Vietnam
Alpha CompanyU.S. ArmyN/AVietnam
Rev. Paul L. AlthouseU.S. ArmyCaptain
James V. AltomareU.S. Army Air ForcesTechnician Fourth Grade
John Gerard AlvarezU.S. ArmyColonelIraqi Freedom
John F. AlvesU.S. ArmyCaptain
Vincent AmatoU.S. Air ForceSergeant
Porfiro Q. AmbrosioU.S. NavyChief Warrant Officer
American Civil WarVariousVariousAmerican Civil War
American School of Manilla, PhillipinesVariousVarious
Everett K. AmesU.S. Army Air ForcesMajor
James AmosU.S. Marine CorpsGeneral
Richard Charles AnayaU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
John M. AndersenU.S. NavyCommander
Dean Brown AndersonU.S. ArmyStaff Sergeant
Edward Norman AndersonU.S. NavyPhotographer
LeRoy M. AndersonU.S. NavyChief Radioman
Robert H. AndersonU.S. Army Air ForcesCaptain
Alfred R. AndersonU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Melvin AndersonU.S. ArmySpecialist
Ernest W AndersonU.S. ArmyPrivate First ClassWorld War II
Lowell E. AndersonU.S. NavyElectrician
Duane Victor AndersonU.S. NavyPharmacist Mate First Class
Willard L AndersonU.S. ArmySpecialist 4
Nathan AndersonU.S. Marine CorpsMajor
James T. AndersonU.S. NavyStorekeeper First Class
Kenneth Eugene AndersonU.S. NavyLieutenant Commander
John A. AndersonU.S. Marine CorpsSergeant
Victor H. AndreU.S. NavyFireman First Class
Julio Iglesias AndujarU.S. ArmySergeant
Michael AnelloU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Elsa P. AngU.S. Naval ReserveCaptain
Allen Wallace AngelU.S. NavyPetty Officer Second ClassWWII
Joseph J. AngeliniU.S. NavyTorpedoman Third Class
Britton W AngellU.S. NavyChief Petty Officer
Nicholas V. AngelucciU.S. Army Air ForcesCorporal
Kenneth AnkeneyU.S. Army Air CorpsSergeant
Gino A. AnselmiU.S. ArmyPrivate First Class
Felix J AnteroU.S. NavyCheif Petty OfficerVietnam
Clarence T. AnthonyU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
John R. AnthonyU.S. NavyCaptain
Pablo G. AntonU.S. ArmySergeant First Class
Peter R AntoniakU.S. Navy ReserveCommander
Charles AntoniakU.S. NavyCaptain
Mauricio Aparicio, IIIU.S. NavyPetty Officer Third Class (HM3) - CaptainVietnam, Cold War
Aparicio BrothersU.S. Navy & U.S. Air ForcePetty Officer Third Class- Captain, Senior Master Sergeant, Petty Officer Third class, SeamanVietnam, Cold War
Charles Gus ApostolasU.S. ArmyPrivate First Class
G. Addison ApplebyU.S. NavyLieutenant
David AprilU.S. NavyChief Warrant Officer
William A. AprilU.S. ArmyPrivate First Class
Harlin C. AprilU.S. NavyLieutenant
Alex Angelo AquilinoU.S. Army Air ForcesPrivate First ClassWWII
Robledo G AquinoU.S. NavyCheif Petty OfficerVietnam, Cold War
Engracio B. AragonU.S. NavyMaster Chief Petty OfficerWorld War II, Korea, Vietnam
Remingo B "Ray" AragonU.S. NavyPetty Officer Second Class
Lorenzo Aranda, Jr.U.S. Marine CorpsSergeant
Louis ArandaU.S. NavySeaman First Class
Ines C. "Arnie" AraujoU. S. Air ForceSenior Master SergeantVietnam Era-Cold War & Operation Enduring Freedom
Robert T. ArballoU.S. ArmyStaff Sergeant
William F. ArballoU.S. ArmyCorporal
Dominick W. ArcariU.S. ArmyPrivate First Class
James W. ArcherU.S. NavyLieutenant
Donald R. Archer
R. Wayne ArcherU.S. NavyElectrician
Ramsay Maurice ArelU.S. NavySenior Chief Hospital Corpsman
Rodney A. ArenaU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Stephen Robert ArendsU.S. NavyCaptain
Morris A. ArkinU.S. NavyLieutenant
Salvador J. ArmendarizU.S. ArmyPrivate First Class
Edward Blake Armson
Allen Edgar ArmstrongU.S. Coast GuardCaptain
Merle ArmstrongU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Richard D. Armstrong, Sr.U.S. Air ForceChief Warrant Officer 4Korea, Cold War, Vietnam
Troy Steven ArmstrongU.S. ArmyMajor
William R. ArmstrongU.S. ArmyCorporal
Robert B. ArnoldU.S. NavyCaptainKorea, Vietnam
James Marion ArnoldU.S. NavyLieutenant
Maurice C. ArnoldU.S. NavyOperations Specialist
James Edward (Findel) ArnoldU.S. Air ForceStaff Sergeant
George L. ArrolladoU.S. ArmyCorporal
Clifford H. Asay, Jr.U.S. NavyAviation Radioman Second Class
Eleanor S. Miranda AshbyU.S. ArmySergeant
Jack AshdownU.S. NavyQuartermaster Third Class
James R. AslagsonU.S. Marine CorpsMaster SergeantCold War
Jack Melville AtkinsU.S. ArmyLieutenant Colonel
William L AtkinsonU.S. Army Air CorpsCaptainWWII
Lloyd E. AtteberryU.S. Army Air CorpsSecond Lieutenant
Ronald O. AtwoodU.S. Air ForceMajor
Robert Joseph AugustineU.S. ArmyPrivate First Class
Pasquale R. AugustineU.S. NavyCommander
Alfred R AustinU.S. NavyRadarman Third Class
Raymond Richard AverillU.S. ArmyPrivate First Class
Raymond L. AvilaU.S. Marine Corps ReservePrivate First Class
Mariana AvilesU.S. NavyPetty Officer Third ClassCold War & Vietnam
Joseph J. AvocatoU.S. NavyPetty Officer Third ClassWorld War II, Korea
Larrie Davis AyersU.S. NavyCaptainWorld War II & Korea
Eric A. AyonU.S. Marine CorpsLance Corporal
B17 #43-37535 CrewU.S. Army Air ForcesWorld War II
B17 Bombing Mission #4337534U.S. Army Air ForcesWorld War II
B17 Crew of QueenieU.S. Army Air ForceEurope and World War II
Clarence BaayenU.S. Army Air ForcesSergeant
Edgardo C BabaoU.S. NavyChief Petty Officer
Justiniano BacaU.S. ArmyPrivate First Class
John P. Baca
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. ArmySergeantVietnam
Aurel A. BachiakU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Matthias Henry Backer, Jr.U.S. NavyRear AdmiralWorld War II, Korean Era, Vietnam Era
Frank J. Badamo
Guy O. "Bo" BadgerU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Charles E. BadgerU.S. Air ForceCaptainCold War
Christopher BaezU.S. NavyMaster Chief Petty OfficerGlobal War on Terrorism
Charles F. BahdeU.S. Army Air CorpsCorporal
Bruce Stevens BaileyU.S. Air ForceColonelVietnam & Desert Storm
Bruce Shaw BaileyU.S. Army Air CorpsLieutenant ColonelWWII
A. G. BaileyU.S. NavyRadioman Third Class
Harry T. BaileyU.S. NavyLieutenant Junior Grade
John Richard BaileyU.S. Army Civil WarCorporal
Lawrence J BaileyU.S. NavySeaman
Drury D. BaileyCivil WarPrivate
George W. BainU.S. Army Air CorpsCorporal
Orlie G. Baird
Wladyslaw Bajgrowicz
Ronald D BakerU.S. ArmySergeant
Garvin L. BakerU.S. NavyChief
Wendell W. Baker, Sr.U.S. ArmyPrivate
Wendell W. Baker, Jr.U.S. NavySC2C
Thomas E. Baker, Sr.U.S. ArmyStaff Sergeant
Thomas E. Baker, Jr.U.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Harold W. Baker, Sr.U.S. ArmyCorporal
Dick R. BakkenU.S. Marine CorpsSergeant
Russell Mallin BalchU.S. NavySeaman First Class
Donald Luther BalchU.S. Marine CorpsMajor
Charles Everett BalchU.S. ArmySergeant
Robert H. BalcomU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Rudy Samillano BaldestamonU.S. NavySenior Chief Petty Officer
Tullio J. BaldiU.S. Army Air ForcesSergeant
Charles F. Baldwin, Jr.U.S. Marine CorpsMajor
Reginald M. Ballantyne, Jr.U.S. ArmyFirst LieutenantWorld War II
Martha A BalokU.S. Marine CorpsCorporal
George R BalthazorU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
William H. BalzerU.S. ArmyPrivate
Roland J. BambackU.S. ArmyStaff Sergeant
John BanegasU.S. NavySeaman First Class
Raymond George Bangert, Jr.U.S. NavyRadioman First Class
Aaron BankU.S. ArmyColonelWorld War II, Korea
Robert BanningU.S. Army Air ForcesCorporal
James Stewart BannonU.S. Marine CorpsSergeant
Phillips Celso BantigueU.S. NavyChief Engineman
Arnold W. BardenU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Arnold Winfield BardenU.S. Marine CorpsColonel
Thomas J. BardonU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Robert E. BarefootU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Edward Thomas BarefootU.S. NavySeaman First Class
Paul Clifton BarefootU.S. NavyQuartermaster Third Class
Donald Wayne BarkerU.S. ArmySergeant First Class
Donald E. Barlett, Jr.U.S. Marine CorpsSergeant
Robert Crozier BarnesU.S. NavyCaptain
Gene Allen BarnettU.S. NavyLieutenant Commander
Phillip Wilson BarnettU.S. NavyShips Cook 1st Class
Robert J. "Bob" BarnettU.S. Army Air CorpsSecond LieutenantWWII
Douglas W. BarnettU.S. Marine CorpsSergeant
Jerry A. BarnettU.S. ArmyPrivate First Class
Douglas O. BarnettU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Robert F. BarnettU.S. Marine CorpsSergeant
Mryl Nate BarnettU.S. NavyShipfitter First Class
James W. BarnettU.S. Air ForceColonel
George R. BarneyU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Douglas Barnhart
Marjorie B. BarnittBillingsU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Jeremiah A. BaroU.S. Marine CorpsCorporal
Barona Indians
William BarrettU.S. Air ForceLieutenant Colonel
George Barrie, IVU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Gordon W BarronU.S. Army Air ForcesSergeant
John Patrick BarronU.S. NavyCaptainCold War, Kuwait & Global War on Terrorism
Chester K. BartaU.S. ArmyLieutenant Colonel
Ronald L. BartelsU.S. Marine CorpsCorporal
Daniel B BartleU.S. Marine CorpsCaptain
Robert L. BartoU.S. Marine CorpsCorporal
Vincent J. Bartolotta, Jr.
John E. BartzU.S. NavyChief Gunner's Mate
Nicholas BartzokasU.S. ArmyCorporalWorld War II
James TheodoreU.S. ArmyCorporalCold War- Korea
James O. BassU.S. NavyRadioman Third Class
William H BassettU.S. ArmyFirst LieutenantVietnam
Herman Wesley BatemanU.S. Air ForceStaff Sergeant
Frederick M. BatesU.S. Marine CorpsColonel
Rosaline H. (Nelson) BattsonU.S. ArmyFirst Lieutenant
Arthur L. Battson, Jr.U.S. NavyCaptain
Clifton Dean BaucomUS NavyMaster Chief Petty OfficerVietnam
Louis H. BauerU.S. NavyCaptain
Abraham J BaumU.S. ArmyMajorWorld War II
Oliver C. BaumbachU.S. Marine CorpsSergeant
Taylor John BauneU.S. Marine CorpsCorporalAfghanistan
Eugene A. "Gene" BaxterU.S. NavyPetty Officer Second ClassWWII
William Symmes BaxterU.S. NavyBoiler Technician Third Class
Peter Bays, Jr.U.S. ArmyTechnician Third Class
Frederick A. BeachU.S. Air ForceStaff Sergeant
Richard B. Beach
Edwin W. BealeU.S. Army
Sherman John Beals, Sr.U.S. ArmyTech SergeantKorea
Rowland M. BeamonU.S. ArmyPrivate First Class
William Henry BeanU.S. Marine CorpsSergeant Major
Chester Beattie
Daniel A. BeattyU.S. NavyCaptainVietnam
Carl L. BeatyU.S. Air ForceSenior Master Sergeant
Paul P. BeaurlineU.S. NavySeaman First Class
Robert R. BechtelheimerU.S. NavyCaptain
Arnold BeckU.S. NavyMajorWorld II - Cold War
Stephen W Beck von PeccozU.S.NavyCaptain
Thomas Edward BeckerU.S. Army Air ForceStaff SergeantWorld War II
Arthur J BeckerU.S. ArmyTech 5
Morris H. BeckmanU.S. ArmyPrivate First Class
John L. BeckwithU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
George BeebeU.S. ArmySergeant
MultiName BeebeVariousVarious
William F. BehresU.S. NavyChief Yeoman
Voyd BeightsU.S. NavyChief Warrant Officer 3
Bernard B. BelantU.S. Marine CorpsCaptain
Eugene R. Belcher
Arthur R. BellU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Glen BellU.S. Marine CorpsCorporalWWII
Roy Morrow BellU.S. NavyLieutenant Commander
Wayne Elliot BellU.S. Marine CorpsMaster Technical Sergeant
Corwin Allan "Al" BellU. S. NavyCommanderVietnam
Dennis Edward Bell & Bell IIU. S. NavyLieutenant & Petty Officer First ClassGulf War
Charles J. BellettiU.S. NavyStorekeeper First Class
Charles Joseph Belletti, Jr.U.S. ArmyMajor
Paul BellevanU.S. NavyBoatswain Mate 1st Class
Ray V. BelnapU.S. Marine CorpsMajor
Iona BenckendorfU.S. NavyLieutenant
Ernest Nace BennerU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Donald Ray BennetU.S. Marine CorpsMajorKorea, Vietnam
Donald Ray BennettU.S. Marine CorpsMajorKorea & Vietnam
Paul P. BennettU.S. NavyChief
Mildred R. BennettU.S. ArmyFirst Lieutenant
John S. Bennick, Jr.U.S. Air ForceTechnical Sergeant
Rene E BenoitU.S. NavyChief Metalsmith (Hull Technician)
Harriet Lola (Jackson) BenoitU.S. NavyLieutenant
Lawrence P. Benson, Jr.U.S. Marine CorpsCorporalCold War
Donna M. BensonU. S. NavySenior ChiefVietnam Era-Cold War, Operation Enduring Freedom
Darrik C. BensonU.S. NavyPetty Officer First ClassAfghanistan
Harry Louis BentleyU.S. Marine CorpsCaptain
Harry Bentley
Anthony Kamalu BentoU.S. ArmyCorporal
Calhoun BentonU.S. NavyElectrician's Mate 3rd Class
Peter M. BentsonU.S. ArmyMajor
Richard Harold BerardiU.S. NavyCommander
Joseph Vincent BeraultU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Peter and Bernard BerensU. S. Army & U. S. Army Air CorpsSpecialist Fourth Class & CorporalVietnam & WWII
Robert L. BereuterU.S. ArmyColonel
Thomas Edward BergU.S. NavyFire Control Technician
Arthur W. BergU.S. NavyMachinist's Mate Third Class
Leonard V BergU.S. NavyChief Petty Officer
Gerald Gerry BergU.S. ArmySpecialist Fourth Class
Andrew BergnerU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Richard M. BerlsU.S. ArmyMajor
Douglas G. BerndU.S. ArmySergeant
Lynn D. BerndtU.S. ArmyStaff Sergeant
Edmond Paul BerryU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Patrick N BerryessaU.S. Marine CorpsCorporal
Don C BertschU.S. Army Air ForcePrivate First Class
Louis B. BesbeckU.S. ArmyLieutenant Colonel
Bert A. BettsU.S. Army Air ForceFirst Lieutenant
William E. BettsU.S. NavyLieutenant
Tony BezerU.S. Army Air CorpsSecond Lieutenant
Martha BiceU.S. ArmySargent
James BiceU.S. NavyChief Petty Officer
Sidney N. BickU.S. NavySonarman Second Class
William G. BiddlecomU.S. NavyCommander
William G BielyU.S. Air ForceColonel
Clyde Andrew BierlyU.S. NavyChief Interior Communications Electrician
Francis Norbert BiewerU.S. NavyCaptain
Archie BiggersU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
William J. BilbrayU.S. NavyLieutenant
Hubert P BilbrayU.S. NavyChief Warrant Officer 4
William L. BilbreyU.S. NavyChief Engineman
Lester Elwood BillingsU.S. ArmyStaff Sergeant
Randall Kelly BillingsU.S. NavyCommander
James Harvey BinghamU.S. NavyChief Aviation Ordnanceman
John Burdette BinkleyU.S. Army Air ForceSecond Lieutenant
Frederick C. Birchmore, Sr.U.S. NavyLieutenant Junior Grade
Henry J. BirdU.S. NavyMaster Chief
Frank J. Birkenbach, Jr.U.S. NavyLieutenant Commander
Carl M. BishopU.S. NavyChief Torpedoman
Gary J. BishopU.S. ArmySpecialist Four
Philip BishopU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Stanley P BishopU.S. Naval ReserveLieutenant
Richard Jack BishopU.S. NavyMaster Chief Boiler Technician
Jeffrey D. BissonU.S. ArmySpecialist
James Anthony BitontiU.S. NavyChief Petty Officer
James L. BittleU.S. ArmyFirst Lieutenant
George J. BittleU.S. NavySenior Chief Hospital Corpsman (FMF)
Homer Richard BivinU.S. NavyCaptain
Marion Edward BivinsU.S. NavyChief Shipfitter
John O BjeldanesU.S. NavyLieutenantVietnam
Warren Carlyle BlackU.S. Marine CorpsSergeant
Donald D. BlackmanU.S. Marine CorpsSergeant
James L. Blackwell, Jr.U.S. ArmyCaptain
Joseph BlahaU.S. ArmyTechnical Sergeant
Jack W. BlahaU.S. Naval ReserveLieutenant
Donald Victor BlairU.S. Air ForceStaff Sergeant
James F. BlairU.S. NavyPetty Officer Third ClassKorea
Leonard & Peggy BlancettU.S. Army/U.S. Marine Corps ReserveStaff Sergeant/Lance Corporal
Ventura C BlancoU.S.Marine CorpsMaster Sergeant
Charles F. BlaneU.S. NavyTeleman Second Class
Don Anthony BlaneU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Tanya R. BlaneU.S. Coast GuardFireman Subsistence Specialist
Clifford G. BlasiU.S. Marine CorpsColonel
John J. Blatt, Jr.U.S. ArmyPrivate First Class
Albert J. BlaylockU.S. NavyLieutenantWWII
James W BlayshayU.S. Marine CorpsCaptain
Raleigh R. BlechaU.S. NavySenior Chief Aviation
Lyle A. BlissU.S. ArmySergeant First Class
Joseph D BloomU.S. NavyCaptain
Gerald M. Bloomfield, IIU.S. Marine CorpsMajor
Patience BlueU.S. NavyEnsign
Donald BlueU.S. NavyChief Warrant Officer
John R. BlumenstockU.S. ArmySergeant
Edwin J BobrekU.S. NavyLieutenant Commander
Richard Julian BockelmannU.S. Marine CorpsSergeant Major
Peter P. BockoU.S. NavyChief Warrant Officer Four
Robert E. BodamerU.S. NavyCaptain
Henry Ralph BoehmU.S. ArmyPrivate First Class
Josie L. BogartU.S. Marine CorpsTechnical Sergeant
Emmett D. BogartU.S. Marine CorpsCorporal
James H. BohnU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Paul BolandU.S. NavyCaptainWWII & Korea & Vietnam
Robert Loy BolickU.S. ArmyFirst Lieutenant
L.E. & Laurel BolineU.S. Air Force/U.S. Navy ReserveLieutenant Colonel/Lieutenant
Bolt FamilyU.S. Army, U.S. Navy, and U.S. Marine CorpsVariousCivil War, WWI, Korea, Vietnam, Cold War, Iraq, Afghanistan
Jack Gillespie Bolton
Robert Warren BoltzU.S. NavyChief Electrician's Mate
John W. Bolyn, Jr.U.S. NavySenior Chief Petty Officer
Joseph Edward Bonacci, Sr.U.S. Air ForceTechnical Sergeant
Doug BoneyU.S. NavyLieutenant Commander
Trenton BonnerU.S. NavyLieutenant Commander
John R. BonomiU.S. ArmyFirst Lieutenant
Richard Anthony BonsignoreU.S. NavyCommander
Lennard BookmanU.S. ArmyFirst SergeantGulf War, Bosnia, Kosovo
Elton D. Boone, Jr.U.S. Marine CorpsMajor
Barbara L. BooneU.S. NavyLieutenant Jr. Grade
William C BoorksU.S. Army Air ForceU.S. AirforceLieutenant Colonel
Mark BordenU.S. ArmyChief Warrant Officer Second Class
Federico BorjasU.S. Marine Corps/U.S. ArmySergeant
Charles P. Borrego, Sr.U.S. NavySeaman First Class
George Anthony BorunU.S. Army
Paul Everett BosU.S. NavyRadioman First Class
James B. BosleyU.S. Air ForceLieutenant Colonel
James Philip BossU.S. NavySenior Chief Boatswain
Carlton C. BossU.S. NavyMotor Machinist
Paul F. Boswell, Jr.U.S. Army Air ForceStaff SergeantWorld War II
Pamela D. BoswellU.S. NavyCaptainGlobal War on Terrorism
Gilbert E. BoswellU.S. NavyCommanderDesert Shield/Desert Storm
Eustachio BottaU.S. ArmyTech 4
Milton Vernon BottorffU.S. NavySeaman
Richard A. Boucher, Sr.U.S. NavyChief Warrant Officer
Leslie L. BoughtonU.S. NavySeaman
Joseph F. BoulosU.S. Marine Corps1st Lieutenant
Joe F BoulosU.S. MarineFirst Lieutenant
Steve Bernard BoureckskyU.S. NavyBoatswain
Eddie J. BourgeoisU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Oliver H. BoveeU.S. ArmyCaptain
Bruce Edmond BowersU.S. NavyLieutenant
Robert Johnston BoweryU.S. NavyLieutenant
Jack C. BowlandU.S. Air ForceLieutenant Colonel
William BowlingU.S. NavyCommander
Francis M. BownU.S. Army InfantryPrivate
Edwin Wren BowyerU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Roger Elden BoxU.S. NavyRear Admiral
William Henry BoyceU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
James B BoydU.S. NavyRadioman 2nd Class
Stacy K BoyeaU.S. NavyInfo. Sys.Tech. First Class
Thurman J BoyherU.S. Army Air ForceSergeant
Gregory Boyington
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Marine CorpsColonelWorld War II & POW
Francis BoyleU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Herbert H. BoyntonU.S. ArmyTech 4
William D BrackerU.S. Army Air CorpsCaptain
Donald Frederick BrackmannU.S. Marine CorpsCorporal
Marvin T. BraddockU.S. NavyLieutenant
Robert L. BradleyU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Patrick Henry Brady
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. ArmyMajor GeneralVietnam
Albert Edward Brady, Jr.U.S. Air ForceAirman First ClassKorea
Donald B. BradyU.S. NavyCommander
Ann Wagstaff BradyU.S. NavyYeoman Second Class
Kermit Bunch BraggU.S. ArmyMaster Sergeant
Nick BraileanU.S. ArmyPrivate First Class
Robert BrainU.S. Naval ReserveLieutenant
Robert D. BrakleyU.S. ArmyTechnician Third Class
Jack BrakleyU.S. ArmySergeant
Louis BramanteU.S. NavyAviation Machinist Mate Airman
Anthony Silvio BramanteU.S. NavyLieutenant Commander
Dennis Lynn BranhamU.S. NavyMaster Chief Hospital Corpsman
Patrick BranniganArmyFirst Sergeant
Robert E. BranscombU.S. Air ForceStaff SergeantVietnam
Harold D. BransetterU.S. ArmyTechnical Sergeant
Robert H. BrantleyU.S. ArmyLieutenant Colonel
James T. BrauerU.S. NavyData Systems Technician First Class
Alfred Joseph BraultU.S. NavyChief Storekeeper
William Ethan BrayU.S. NavyLieutenant Commander
James W BrayshayU.S. Marine CorpsCaptain
Walter W. BregmanU.S. ArmySpecialist 3 (T)
Donald F. BreitenbergU.S. ArmyPrivate First Class
Thomas J. BrennanU.S. ArmyCorporal
John Manion BrennanU.S. NavyCommander
Felix M. BretadoU.S. ArmyPrivate First Class
Christian BreuningerU.S. ArmyStaff Sergeant
Frederick BreuningerU.S. ArmySergeant
Kenneth N. BrewerU.S. NavyEngineman Third Class
Glenn M "Tex" BrewerU.S. NavyCaptainKorea
Glenn Robert BridgesU.S. NavyLieutenant Commander
Leslie BridgesU.S. Army U.S. Air ForceLieutenant Colonel
Lorraine Vivian BriggsU.S. Coast Guard ReserveYeoman Second Class
Charles Richard BrindellU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
William Floyd BringleU.S. NavyAdmiral
William Ronald BrinkU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Gilbert Fern Brisson, Jr.U.S. Navy & U.S. Air ForceStaff Sergeant
William Melton BristowU.S. NavyCaptain
Lawrence A. BrittenU.S. ArmyCaptain
Raymond Stephen BrixnerU.S. NavyHospital Corpsman First Class
Eugene Leo BrizinskiU.S. Air ForceSergeant
Rodrigo M. BrizuelaU.S. NavyChief Petty Officer
Delfin H. BrocesU.S. ArmyCorporal
Daniel H BrocesU.S. ArmyCorporal
Donald J. BrodhagU.S. NavyCaptain
Harold V. BrodiganU.S. NavyLieutenant Commander
Dirk Broekema, Jr.U.S. Army ReserveFirst Lieutenant
Richard Joseph BronkU.S. NavyGunner
Raymond Ernest BrooksU.S. Air ForceAirman First Class
Helen Louise BrooksU.S. NavyCaptain
Wiliam C BrooksU.S. Army Air ForceU.S. AirforceLieutenant Colonel
Ruth Rozella BrooksBeanU.S. Marine CorpsCorporal
Lloyd Raymond BrouillardU.S. NavyAviation Chief Ordnanceman
William M. BrownU.S. NavyChief Aviation Electronics Technician
Fredrick A. BrownU.S. Naval ReserveFireman Second Class
Liston Lamar Brown, Jr.U.S. Air ForceAirman First ClassKorean Era
James E. BrownU.S. Marine CorpsCaptainKorea, Vietnam
John E BrownU.S. Marine CorpsColonel
David A. Brown, Jr.U.S. Army Air Corps/U.S. Air ForceLieutenant Colonel
Sam McClure BrownU.S. Army Air CorpsCorporal
Foster K BrownU.S. Navy ReserveCommander
Harold E. BrownU.S. NavyLieutenant Commander
Ryan F. BrownU.S. NavyElectronics Technician One
Francis L. BrownU.S. NavyLieutenant Commander
Foster K BrownU.S. Navy ReserveCommander
Bruce D. BrowneU.S. NavyMaster Chief Aviation Machinist Mate
Paul E. BruceU.S. NavyChief Personnelman
Jerry BruckerU.S. ArmyMajor
Andrew G BrueningU.S. ArmyTech 4
George J. Brum, Jr.U.S. ArmySergeant First Class
Erwin J. BrunickU.S. NavyElectrician
Waldo Joe BrunnerU.S. NavyChief Warrant Officer 3
Joesph BrunoU.S. ArmySpecialist 5
Robert Linn BrunsU.S. NavyAviation Radioman Second Class
Nathaniel, Leslie, Harrell, Miles Brunson & ColemanU.S. Army, U.S. Navy, U.S. Air ForcePrivate,Seaman Second Class, Private First Class,Airman Second ClassRevolutionary War (Boston Tea Party), World War I, Korea,
John J. BrunzaU.S. NavyCaptain
Thomas J BryanU.S. NavyCheif Warrant Officer 2
Thomas F. BryantU.S. Air ForceMajor
Arden O. BryantU.S. ArmyStaff Sergeant
Richard Ross BrydgesU.S. NavyCommander
Leonard J. BrzezinskiU.S. Marine CorpsSergeant Major
Charles "Sam" Buchanan
Malcolm J BuchananU.S. Army Air Force/U.S. Air ForceLieutenant Colonel
Lloyd M. BucherU.S. NavyCommander
Robert Milton BuckU.S. NavyCommander
John BuckU.S. Marine CorpsMajor
Emanuel Navarro BuckleyU.S. NavyCaptain
Frances Shea BuckleyU.S. NavyRear Admiral
Emanuel N. BuckleyU.S. NavyCaptain
Martin J. BuckovetzU.S. Air ForceChief Master Sergeant
Joseph P BuckovetzU.S. Marine CorpsSergeant
Dennis BuckovetzU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Thomas BudrejkoU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Ronald John BudzenskiU.S. Air ForceAirman First Class
Paul D. BuieU.S. NavyRear Admiral
Joseph Arthur Bulger, Jr.U.S. Air ForceLieutenant Colonel
Victor D BullU.S. NavyShip Fitter (Metal) Third Class
Joseph B. Bull, Jr.U.S. NavyPetty Officer Third ClassKorean War
Ray T. BullockU.S. NavyChief Warrant Officer
Thomas L. BunchU.S. ArmySergeant
Isabelo BunuanU.S. NavyChief Steward
Francis BurgerU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Charles D. BurgesU.S. NavyYeoman Third Class
Michael BurinU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
James H. BurkeU.S. NavyBuilder Third Class BUL3
Leo P. Burke, Jr.U.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Joseph BurkettU.S. Navy ReservePharmacist's Mate Third Class
Robert L. BurksU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam
Robert E. BurnettU.S. Marine CorpsSergeant Major
Milton A. BurnettU.S. NavyChief Electronics Technician
Robert Gerry BurnsU.S. Marine CorpsCorporal
Brian H. BurnsU.S. Navy/Navy ReserveCommander
Carl E. BurnsU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Dwight Calvin BurrittU.S. NavyElectronic Technician
Herbert L. BurrowU.S. NavyMachinist Mate Chief
Jack W Burt, Jr.U.S. Marine CorpsGunnery SergeantVietnam
Ronald R BurtonU.S. ArmyPrivate First Class
Brandon Cole BuryU.S. Marine CorpsSergeant
William L. BuschU.S. ArmyTechnician 5th GradeWorld War II
Ben H. BuschU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Steven J BuschU.S. NavyCaptain
James W. BushU.S. NavyElectrician Mate 1st Class
William B. BushU.S. Marine CorpsCorporal
Daniel L. BushU.S. Marine CorpsCorporal
Bobbie G. BushU.S. NavyFireman First Class
Paul BuskeyU.S. Air ForceColonel
Kent L. BusserU.S. Marine CorpsSergeant
George Butela, Jr.U.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Perry P. ButlerU.S. NavySeaman
Alton Dwain ButlerU.S. NavyChief Boatswain's Mate
Harold I. "Harry" ButlerU.S. NavyPetty Officer Second ClassKorean War
Richard David ButlerU.S. Air ForceColonel
James A. ButterfieldU.S. NavyLieutenant
Robert Bernard BuzikowskiU.S. NavyChief Gunner's Mate
Robert D. ByrneU.S. ArmyTechnician 5th Grade
Vincent Rene Byrne, Jr.U.S. Coast GuardPetty Officer First ClassWWII
Patrick Joseph ByrneU.S. NavyLieutenant Commander
Peter ByrumU.S. NavyPetty Officer First ClassWWII & Korea
Ben C CabarlocU.S. ArmyCorporal
Ben R CabarlocU.S. NavyHMC (FMF)
Wallis John Cabbe, Jr.U.S. Marine CorpsLance Corporal
Wallis John CabbeU.S. NavyAviation Storekeeper Second Class
George Simmons CabbeU.S. NavyCaptain
Myles A. CablesU.S. ArmySergeant First Class
Luigi Antonio CacciatoreU.S. NavyGunner
Vicente CachoU.S. NavyChief Petty OfficerKorean War & Vietnam
Willard E. Caddell, Sr.U.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Vincent Patrick CahillU.S. NavyAviation Boatswain's Mate 2nd Class
Louis C. CaiazzoU.S. Air National GuardSergeant
Steven CainU.S. ArmyPrivate First ClassVietnam
William Anderson CainU.S. NavyCaptain
Lawrence E. CainU.S. NavyChief Petty Officer
Roger CainU.S. Air ForceSenior AirmanVietnam & Cold War
MultiName CaineVariousVarious
Caine, Cotter, Murphy, & Nicol FamiliesU.S. Army, U.S. Navy, U.S. Marine CorpsVariousWorld War I, World War II
Cody S. CalavanU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Mary (Dickinson) CalcaraU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Carl C. CalcaraU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Clifton B. CalkinsU.S. ArmyStaff Sergeant
Melvin E. CallU.S. NavyCommander
John Saxon CallahanU.S. NavyRadioman First Class
Archibald P CallahanU.S. Army Air ForceStaff Sergeant
Gregorio G. CamachoU.S. ArmyFirst Sergeant
Manuel A. CamaraU.S. ArmyCorporal
Taurino CambaU.S. NavyCulinary Specialist First Class
Steven Graham CamblinU.S. Marine CorpsCorporal
Franklin A. CamblittMaster Sergeant
Donald R. CambraU.S. NavyHM2
Wilfredo Diato CamerinoU.S. NavyChief Mess Management Specialist
Frederick C CameronU.S. NavyMaster Chief
Ludger CampU.S. Army Air CorpsPrivate First Class
William Riley Campbell, IIU.S. Air ForceAirman First Class
William Riley CampbellU.S. Air ForceCaptain
Neil V. CampbellU.S. NavyCommander
Peter J CampbellU.S. ArmySergeant
Muriel CampbellU.S. NavyStorekeeper Second Class
Norwood Axtell CampbellU.S. NavyCaptain
Vernon W. H. CampbellU.S. NavyCaptain
Wayne M. CampbellU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
James M CampbellU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Richard C. CampbellU.S. NavyLieutenantVietnam
Anthony Raul CampilloU.S. NavyAviation Machinist Second Class
Harold DeVern CanfieldU.S. NavyHospital Corpsman First Class
Richard A. Cantwell, Jr.U.S. NavyCaptain
Louie J. CaparelliU.S. ArmySpecialist Fifth GradeWWII
Capati Ronito MU.S. NavySenior Chief Storekeeper
Richard G. Capen, Jr.U.S. NavyLieutenant (junior grade)
Salvatore CappelloU.S. NavyBoatswain's Mate Second Class
Rolad R. CappielloU.S. Army Air ForcesTechnical Sergeant
Ronito M CaptiU.S. NavySenior Chief Storekeeper
Kenneth Jack CaranoU.S. Marine CorpsSergeant
Mario D.A. CarazoU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Mark K. CardenasU.S. Air ForceCaptain
Michael D. CardenasU.S. Air ForceColonel
Richard L. CardenasU.S. Air ForceCaptain
Robert L. CardenasU.S. Air ForceBrigadier General
Tom G. CareyU.S. Army Air CorpsPrivate
Michael J. CareyU.S. NavyLieutenant
Jack A. CareyU.S. Army Air Corps
Francis CareyU.S. Air Force
Ed J. CareyU.S. NavyCarpenter's Mate Second Class
Gordon CargillU.S. NavyElectrician Mate Second Class
James E. Carle, Jr.U.S. NavyChief Warrant Officer 3Vietnam
Herman D. CarlsonU.S. ArmyPrivate First Class
John A CarlsonU.S. NavyPetty Officer First Class
Harold C. CarlsteadU.S. NavyLieutenant Commander
John Marrion CarltonU.S. Air ForceStaff Sergeant
Rufus CarltonU.S. ArmyCorporal
Merrill H. Carlton, Jr.U.S. Air ForceColonel
Charley B. CarltonU.S. ArmyPrivate First Class
Benjamin R. CarmanU.S. Marine CorpsLance Corporal
Frank CarmeloU.S. ArmyPrivate First Class
William C. CarnellU.S. Coast GuardElectronics Technician
Thomas P. CarnellU.S. ArmySpecialist Four
John R. CarnellU.S. ArmyChief Warrant Officer
John R. Carnell, Jr.U.S. NavyChief Warrant Officer Four
Ivan R. CarnesU.S. NavyBaker First Class
John J. CarolinU.S. NavyElectrician's Mate 3rd Class
Lawrence Everett CarpenterU.S. NavyLieutenant Commander
Richard L. CarpenterU.S. ArmyMajorKorea & Southwest Asia
Thomas Royal CarpenterU.S. Marine CorpsChief Warrant Officer 3
Edward Earl CarpenterU.S. NavySenior Chief Cryptologic Technician
Alice Mae CarpenterU.S. NavyYeoman Second Class
Gilbert Murray Carpenter, M.D.U.S. NavyLieutenant CommanderVietnam
Hugh K. CarrU.S. NavyAir Traffic Controlman Second Class
Robert Stark CarrU.S. Air ForceFirst Lieutenant
James C. CarrollU.S. Marine CorpsChief Warrant Officer 4
James E. CarrollMajor
James Thomas Carroll, Jr.U.S. Marine CorpsMajor
James W. Carroll, M.D.U.S. ArmyLieutenant Colonel
Clifton H. CarswellU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
William E. CarterU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Birney L CarterU.S. NavyChief Petty Officer
Lorenza Carter
Sherwood Johnson CarterU.S. ArmyLieutenant Colonel
Robert T. CarteretteU.S. NavyCommander
George T. CaruanaU.S. Air ForceLieutenant Colonel
James T. CascarelliU.S. Army Air CorpsCorporal
David B CaseyU.S. Air National GuardColonel
Robert T. CaseyU.S. NavySenior Chief Commissaryman
James M. CaseyU.S. ArmyMajor
Steve CaspelichU.S. NavyAviation Ordanceman 1st
William L. CasselmanU.S. NavyStorekeeper First Class
Richard L. CasselmanU.S. NavyAviation Fire Control Technician Senior Chief
Laurence CasselmanU.S. ArmyCaptain
Eleanor Benner CasselmanU.S. NavyAviation Storekeeper First Class
Don Lee CasselmanU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Don Lee CasselmanU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Laurence CasselmanU.S. ArmyCaptain
Thomas J. Cassidy, Jr.U.S. NavyRear Admiral
Dino CastelliU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Thomas J. CastellucciU.S. ArmySergeant
Arthur S. CastilloU.S. ArmySpecialist
Robert J CastilloU.S. NavyMotor Machinist Mate 2nd Class
Raymond CastilloU.S. Marine CorpsPrivateKorean War
Carlos CastilloU.S. Marine CorpsSergeant
Richard Pedro CastilloU.S. ArmyPrivate First Class
Thomas Earl CastleberryU.S. NavySignalman Third Class
Anthony Raymond CataldoU.S. NavyChief Radioman
Anthony J. CatanzaroU.S. NavySeaman First Class
C.P. (Mel) CatarellaU.S. NavyRadioman Second Class
Cesar CatignasU.S. NavyEngineman 1st ClassGlobal War on Terrorism
Catherine Regina CattafestaU.S. NavyPharmacist
Thomas Michael CaughlinU.S. Army Air ForcesCaptain
William CaughlinU.S. Air ForceCaptain
James Daniel CaughlinU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Anthony S. Cavallo, Sr.U.S. Air ForceLieutenant Colonel
George Michael CavanaghU.S. NavyBMC
Peter P. CavarrerroU.S. Navy ReserveDisbursing Clerk 2nd Class
Thomas F. Cave, Jr.U.S. Marine CorpsColonel
John L CavenderU.S. NavyLieutenant Commander
Emilio CerezoU.S. NavyPetty Officer Second ClassWWII & Korea
Benjamin N. Cerniglia
John S. ChambersU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
William ChambersU.S. NavyVice Admiral
Homer ChambersU.S. ArmyPrivate First Class
Billy ChambersU.S. NavySenior Chief Boiler Technician
Roland J ChampagneU.S. ArmyPrivate First Class
Claude H. Chan, M.D.U.S. Air ForceColonel
Homer Chance, Jr.U.S. ArmySergeant First Class
A.W. ChandlerU.S. NavyCaptain
Milton Napoleon ChandlerU.S. ArmyChief Warrant Officer 4World War II-Korean War-Vietnam
Jewish ChaplainsVariousVarious
Franklin Jack ChapmanU.S. ArmyPrivate First Class
Charlie CompanyU.S. ArmyVariousVietnam
Charlie CompanyU.S. ArmyVariousVietnam
Wilfred G. ChartierU.S. NavyCommander
Fred ChasanU.S. ArmyStaff Sergeant
Melvin E. ChaseU.S. NavyFireman First Class
Henry ChavezU.S. Air ForceTech Sergeant
Homer H. ChavisU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Mary M. ChaykunU.S. NavyYeoman Second Class
Harry ChaykunU.S. NavyElectrician's Mate Third Class
Jacob L. CheeverU.S. ArmySergeant First ClassIraq
Charles L. Cherry, Sr.U.S. NavySenior Chief Boiler Technician
Marcus M. CherryU.S. Marine CorpsLance Corporal
James ChickneasU.S. Marine CorpsCaptainVietnam
Arthur A. ChidesterU. S. Marine CorpsColonelWWII & Korea & Missing in Action
Donald ChidwickU.S. NavyAviation Machinist's Mate Airman
Stephen A. ChildersU.S. ArmyCaptain
Stephen Mark ChilesU.S. ArmySpecialist 5
Charles J. ChirchirilloU.S. ArmyFirst Sergeant
Lawrie ChisholmU.S. Marine CorpsMajor
Raimund W. ChiversU.S. NavyLieutenant
Bernard A. ChmidlingU.S. NavyFireman 2nd Class
John Christie ChrestesenU.S. ArmySecond Lieutenant
Andrew F. ChrisU.S. ArmyCorporal
William P ChristU.S. Air ForceAirman First Class
Charles W. ChristensenU.S. ArmySergeant
John A. ChristensenU.S. Air CorpsColonel
Ira L. ChristensenU.S. ArmyCaptain
David ChristensonU.S. ArmySpecialist 4
Louis ChrzczonU.S. ArmyTechnical Sergeant
Gary R. ChudzinskiU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Robert A. ChurchU.S. NavyPetty Officer First ClassWorld War II
Frank T. Church, Jr.U.S. ArmySpecialist 4
Winston ChurchillPrime Minister of the United KingdomVarious
Robert A. ChurleyU.S. Marine CorpsColonel
John CiaccioU.S. ArmySpecialist 4th GradeVietnam
James M. CignarellaU.S. NavySenior Chief Petty Officer
Joseph F. Ciokon, Jr.U.S. NavyMaster Chief Petty OfficerVietnam, Panama, and Beirut
Edmund Raymond CisloU.S. NavyAviation Radioman 1st Class
Albert Citero, Jr.U.S. Coast GuardMaster Chief BoatswainVietnam
Morley J. ClappU.S. NavyChief Warrant Officer
Edward Thomas ClareU.S. NavyLieutenant
Richard P ClarkU.S. Air ForceStaff Sergeant
L D ClarkU.S. NavyChief Petty Officer
Maxine Hagen ClarkU.S. ArmyFirst Lieutenant
Carroll P. ClarkU.S. ArmyCaptain
Carl E. ClarkU.S. NavyChief Petty Officer
Duncan Norton ClarkU.S. NavyElectronics Technician Third Class
Orris ClarkU.S. NavyCommander
Lawrence Rex ClarkU.S. NavySeaman (Fireman)World War I
Carroll Doyle ClarkU.S. NavyCaptainKorea, Cold War, Vietnam, Cold War
Darwin Lawrence ClarkU.S. NavyPetty Officer Second ClassWorld War II
Darwin L. "Duke" ClarkU.S. NavyCommanderArabian Gulf & Middle East Force
Eric H ClarkeU.S. ArmyCaptain
Alfred L. ClarksonU.S. ArmyTechnician Third GradeWorld War II
Orlando ClaudioU.S. Marine CorpsMaster Gunnery SergeantIraqi Freedom I & II
Raymond D. ClaverieU.S. Army1st Lieutenant
Jonathan Richard ClementU.S. NavyPetty Officer First ClassGlobal War on Terrorism
William Duffie ClemonsU.S. Marine CorpsChief Warrant Officer Four
Dempsey E. ClemonsU.S. NavyRadioman First Class
Robert F. ClevelandU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Thomas William ClevelandU.S. NavyMaster Chief Yeoman
Ray R. ClineU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Merrill John ClouseU.S. ArmyStaff Sergeant
Terry J. CloydU.S. ArmyPrivate First Class
George S. CluteU.S. NavyCommander
Jan H. CluteU.S. ArmyPrivate First Class
Coastal Division 11U.S. NavyVietnam
Linton J CoatneyU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Lewis M. Cobb, Sr.U.S. NavyCommanderWorld War II, Korea, Vietnam
Christoper R. CobbU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Robert Byron CoburnU.S. Air ForceColonel
James CochranU.S. NavyCaptainWorld War II-Korean War
Chandon W. CoddeU.S. NavyRank
John D CoffeyU.S. Air ForceColonel
Taylor B. CoffrothU.S. ArmyMaster Sergeant
Howard E. CoggeshallU.S. NavySeaman
Walter F. Cohee, IIIU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Samuel J. Cohen
Brothers CokasVariousVarious
Scott Alan ColburnU.S. Marine CorpsCorporal
James E ColburnU.S. NavyCaptain
Dora J ColburnU.S. NavyLieutenant
George D. ColchagoffU.S. Air ForceCaptain Colonel
Edward H. ColeU.S. ArmySergeant
Donald M ColeU.S. ArmyMajor
Donald E. ColeU.S. NavySeaman 2nd Class
Melvin Ray ColeU.S. Air ForceChief Master Sergeant
George J. ColemanU.S. ArmyLieutenant ColonelWWII, Korea, & vietnam
George N. ColemanU.S. Marine CorpsCaptainKorea
Gerald ColemanU.S. Marine CorpsLieutenant ColonelWWII & Korea
Robert William ColemanU.S. Naval ReserveLieutenant Commander
Jerald Alan ColemanU.S. Air ForceMajor
Paula (Lloyd) ColeyU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Earl Caldwell ColeyU.S. NavyWarrant Officer
Johnie O. CollierU.S. NavyChief Gunner's Mate
Robert Edward CollingU.S. NavyPetty Officer First ClassWWII & Korea
Charles CollinsU.S. ArmyPrivate First Class
William CollinsU.S. ArmyCorporal
Joseph CollinsU.S. NavyCommander
George Sherman CollinsU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Joseph G CollinsU.S. NavyMotor Machinist's Mate 2nd Class
Robert Arthur CollinsU.S. NavyLieutenant Junior Grade
William A. CollinsU.S. Air ForceColonel
Joseph Victor ColmieU.S. NavyLieutenant Commander
Oran Chester ColtonU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Roger John CombsU.S. NavySurveyor Third Class
Harold Davis CombsU.S. Army Air Forces &ampSergeant/Second Lieutenant
Charles L. ComerU.S. ArmyFirst Lieutenant
Joseph P. CommetteU.S. NavyCaptain
Lawrence E. ComoU.S. ArmySpecialist Five
James ConboyU.S. NavyPetty Officer 2nd Class
Joseph ConditU.S. NavyMetal Smith
Howard J. CondonU.S. NavyMaster Chief Aviation Electrician Mate
Robert CongerU.S. ArmyPrivate
William H. ConnU.S. Merchant MarinesCaptain
Eugene J. ConnaughtonU.S. NavyChief Motor Machnist Mate
Jesse Mitchell ConnellU.S. NavyCommander
Thomas A. ConnellyU.S. ArmyCaptain
Glenn A ConnerU.S. NavyRadarman First Class
Fredric Gordon ConoverU.S. NavyLieutenant Commander
Taylor J. ConradU.S. Marine CorpsLance Corporal
Gary D. ConradyU.S. NavyLieutenant
Earl L. ConroeU.S. NavyBoiler Tender First Class
Sam ContastiU.S. ArmyPrivate First Class
Pedro ContrerasU.S. Marine CorpsLance Corporal
Harry A. CookU.S. NavyRadioman Second Class
Barbara C. CookU.S. NavyTelegrapher Second Class
Luther CookU.S. ArmyTechnical Sergeant
Howard E. CooleyU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Carlyle Owen CoomerU.S. NavyCoxswain
Paul CooneyU.S. Army Air ForceSergeant
Edward CooneyU.S. Army Air Force2nd Lieutenant
William E. CoopU.S. ArmyCorporal
Charles T. Cooper, IIIU.S. NavyCaptain
James A. CooperU.S. NavyLieutenant CommanderVietnam
Merian C CooperU.S. NavyBrigadier General
Thomas W. CooperU.S. ArmyCorporal
Ross E. CooperU.S. NavyCommanderVietnam & Cold War
Carolyn S. CorbinU.S. ArmyCaptain
Floyd E CorbinU.S. NavyLieutenant Commander
Bill L CordleU.S. NavyMaster Chief Boatswains Mate
Warren G. CormierU.S. NavyCaptain
Ira B. CorpeningU.S. Army Air ForcesCaptain
Porto CorradoU.S. ArmyTechnical Sergeant Fifth Grade
Frank Thomas CorreiaU.S. NavyBoatswains Mate Second Class
Joe L. CorreiaU.S. ArmyPrivate
John CorrenteU.S. Army
Giuliano G. CorrenteU.S. Marine Corps
A.V. CorricelliU.S. Marine CorpsCorporal
Joseph CostelloU.S. NavyChief Petty Officer
Stanley L. CotaU.S. ArmySergeant First Class
Henry Joseph CotaU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Albert Mark CotaU.S. Marine CorpsCorporalWWII
John Vincent CotaU.S. ArmyTech 4th Grade
Dan B. CotnerU.S. ArmyU.S. Air ForceFirst Lieutenant
Richard H. CoulsonU.S. NavyPetty Officer Third ClassWorld War II
Benton R. CoulterU.S. ArmyPrivate First Class
Bellford CourseyU.S. NavyLieutenant Commander
Warren V. CourtneyU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Robert Edward Lee CovingtonU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Carl Dean Cox, Sr.U.S. NavyPetty Officer Second ClassCold War
Robert L CoxU.S. NavyAviation Radioman
Jack CoxU.S. NavyAviation Machinist's Mate Second Class
Andrew CozzolinoU.S. NavyLieutenant Commander
Ronald Lee CrabbU.S. NavyChief Warrant Officer 2
John Allen CrabtreeU.S. Air Force & U.S. Marine CorpsPrivate First ClassCold War
Robert J. Craig
Sterling S. CranfordU.S. NavyMaster Chief
Robert W Cranston, IIIU.S. NavyLieutenant
Alvin Byron CraverU.S. Air ForceMajor
Joseph James CrawfordU.S. NavyChief Quartermaster
Denis H. CrawfordU.S. NavyLieutenant Commander
William John CrawfordU.S. Army Air ForcesCaptain
Timothy H. CrawfordU.S. Navy ReseveLieutenant
Felder CrawfordU.S. NavyChief Storekeeper
Render CraytonU.S. NavyCaptain
George U CreamerU.S. NavyCommander
Thomas J. CreanU.S. ArmySergeant
William D. CreanU.S. ArmyFirst Lieutenant
Robert Leslie CredleU.S. NavyChief Petty OfficerVietnam & Cold War
Salvatore (Sal) CresciU.S. NavyQuartermaster
Paul L. CressU. S. Marine CorpsGunnery SergeantWWII & Korea
William James CrewU.S. ArmyStaff Sergeant
John O CrewdsonU.S. NavyMaster Chief Petty OfficerCold War, Kuwait, Global War on Terrorism & Iraq
Rodney L. CrickU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
John Edward CrieU.S. ArmyMotor Machinist Mate
Edward Packard CrieU.S. NavyChief Machinist
Christopher John CrieU.S. ArmySpecialist Five
Charles C. Crinnion, Jr.U.S. Air ForceFirst Lieutenant
Helen Lukas CristU.S. Air ForceSergeant
Elester M. CristU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Joseph H. Croasdale, Jr.U.S. NavyGunner's Mate Chief
John Cromwell
Woodrow C. Cronkrite
Joseph Marshall CrosbyU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Truman Alonzo CrosbyU.S. Marine CorpsChief Warrant Officer
Raymond CrossU.S. NavyLieutenant Commander
Stephen C. Cross
William Eugene CrossU.S. NavyCaptain
Ken R. CrouseU.S. Marine CorpsMajor
Raymond W. CrovellaU.S. ArmySergeant
Robert Eyre Crowe
Kyle D. CrowleyU.S. Marine CorpsLance Corporal
Archie W CruseU.S. Army Air CorpsCorporalWorld War II
Raymond Pangelinan CruzU.S. NavySteward First Class
Christopher J CucU.S. NavyInterior Communications Electrician 1st Class
Walter F. CulbertsonU.S. ArmyChief Warrant Officer
Joseph CullenU.S. Army Air ForcesSergeant
Kurt A. CummingU.S. ArmyCaptain
Donald J. CummingU.S. NavyAviation Fire Control Technician
Ralph E. CummingsU.S. ArmyCorporal
Ronald Dean CummingsU.S. ArmySergeant
Richard James CummingsU.S. Coast GuardRadarman Third Class
Glenn W. CummingsU.S. NavySenior Chief Aviation Metalsmith
Charles W. CummingsU.S. NavyRear Admiral
Avelino H. CunhaU.S. Navy ReservePharmacist's Mate 2nd Class
Garvin & Jeff Father & Son CurdU.S. ArmyPrivate First Class & Master SergeantWorld War II, Iraq & Afghanistan Campaigns
Jack N. CurielU.S. ArmyLeiutenant Colonel
Guadalupe Roque CurielU.S. ArmyPrivate First Class
Melvin CuroU.S. Army &amp
Caetano CuroU.S. Army
Joseph Carl CuroU.S. NavySeaman Apprentice
Eugene Paul CuroU.S. ArmyPrivate First Class
Charles CuroU.S. Army Air ForcesPrivate First Class
Harold D. Currey, Jr.U.S. ArmySecond Lieutenant
Charles D. CurridenU.S. NavyCaptain
Jonathan Walter CurrierU.S. Marine CorpsCorporalGlobal War on Terrorism
James G. CurryU.S. NavyLieutenant Commander
Herbert CurtisU.S. Air ForceStaff Sergeant
Clifford W. Curtiss
Fredrick C. Curtiss
George Thomas CushingU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Wayne C. CusickU.S. Marine CorpsSergeantVietnam
Harold W. CutlerU.S. Marine CorpsChief Warrant Officer
USS Coral Sea CVB/CVA/CV-43
Jerome Grant CzubinskiU.S. NavySenior Chief Aviation Structural Mechanic
Antonio S. DacquelU.S. NavyChief Storekeeper
Albert P. DadianU.S. NavyPharmacist's Mate 2nd ClassWorld War II
John E. DadianU.S. NavyBoatswain's Mate 2nd Class
Richard A DadismanU.S. NavyCommander
Francis G. DaggU.S. ArmyPrivate First Class
Robert J. DaltonU.S. Marine CorpsLieutenant ColonelKorea & Vietnam
Dan Daly
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Marine CorpsSergeant MajorBoxer Rebellion, Banana Wars, World War I
Shrine of Valor Dambaba Ng Kagitingan
William Craig DameU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
George Rene DangelU.S. NavyLieutenant Commander
Ralph H. DanielsU.S. NavyLieutenant Junior GradeKorean War
Timothy W. DanielsU.S. ArmyMajor
Donald Potter Daniels, Jr.U.S. NavyLieutenant Junior Grade
Samuel George Daniels, Jr.U.S. NavyQuartermaster Second Class
Samuel G. DanielsU.S. Army Air ForcesCaptain
Kristina M. DanielsIshmaelU.S. Marine CorpsSergeant
Benjamin F. DanielsonU.S. Air ForceMajor
Porfirio B DanqueU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Thomas Aloysius DarbyU.S. NavyLieutenant Commander
Joseph James DarbyU.S. Naval ReserveCaptain
John H. DarnellU.S. Army Air ForcesMajor
Lewis Ellis DarnellU.S. NavyStorekeeper Second Class
James R. DarwinU.S. NavyCaptain
Nick G. DaskalakisU.S. NavySeaman First Class
Paul DaskalakisU.S. Marine CorpsSergeant
John N. DattoU.S. NavySenior Chief Electronics Technician
Edward A. Daubman, Jr.U.S. ArmyStaff Sergeant
Theodore DaumU.S. ArmySergeant
Thornwell E. Davenport
Lee W DaveyU.S. ArmySergeant First Class
Samuel K. DavidsonU.S. Navy/Marine CorpsLTJG/Corporal
James McCoy DavisU.S. ArmyMajor
Phyllis Rowe DavisU.S. ArmyFirst Lieutenant
Dennis DavisU.S. Air ForceAirman Third ClassKorea
Jason William DavisU.S. Air ForceFirst Lieutenant
William DavisU.S. Marine CorpsSergeant
Edwin A DavisU.S. Army, U.S. NavyStaff Sergeant, CaptainKorean, Vietnam
David W. DavisU.S. NavyChief Petty OfficerDesert Shield/ Desert Storm
Edward N. DavisU.S. ArmyMajor
Harold Richard DavisU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Calvin Floyd DavisU.S. Marine CorpsPrivate First Class
James L DayU.S. Marine CorpsCorporal
Timothy T. DayU.S. Marine CorpsCaptain
John Wesley DaytonU.S. Marine CorpsMajor
Edwin Harold De FehrU.S. Marine CorpsCorporal
Louis A De GregorioU.S. Marine CorpsLance Corporal
Frank G. De La RosaU.S. Marine CorpsSergeant
Guillermo Salamat De LeonU.S. NavyChief Aviation Storekeeper
James W. De Moss, Jr.U.S. NavyMaster Chief Hospital Corpsman
Joseph B De PeysterU.S. ArmyStaff Sergeant
Elizabeth D De PeysterU.S. NavyLieutenant
Larry M. DeanU.S. NavyCaptain
James DeanU.S. NavyLieutenant Commander
George Truman DearbornU.S. NavyMachinist Mate Second Class
Michael E. DearcotU.S. NavyLieutenant Commander
Lester H DeardorffU.S. Navy ReserveSeaman First Class
Richard J Decker, Sr.U.S. NavyMaster ChiefKorean, Vietnam
Vernon W. DeckerU.S. Army Air CorpsMaster Sergeant
Walter J. DeetzU.S. ArmyTechnical Sergeant
Arthur DeFontesU.S. NavySeaman Third Class
Harlan D. DeGoodU.S. NavyMaster Chief Electrician Mate (SS)
James DeHopeU.S. Army Air ForcesCorporal
Ernest L Del BuenoU.S. Coast GuardCoxswain
Rolando Janolo Dela CruzU.S. NavyMess Management Second Class
David W. DelanoU.S. Air ForceFirst Lieutenant
Damian J. Della BarbaU.S. ArmySergeant First ClassCold War- Global War on Terrorism
Quentin Rockford DelleU.S. ArmySpecialist Fifth Class
Vito DeMariaU.S. ArmyPrivate
Paul J. DemchakU.S. Air ForceMajor
Charles F. DemmlerU.S. NavyCaptain
William DempsterU.S. Army Air ForcesSergeant
Elmer C. DenisU.S. ArmyFirst Lieutenant
Thomas H. DenmanU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Joseph Frederick DenningU.S. Army Air CorpsLieutenant
Henry Leon DenningU.S. NavyFireman First Class
Alexander Churchill DennistonU.S. Army Air CorpsLieutenantWWII
Dick F DentU.S. ArmyFirst Lieutenant
Tom B DentU.S. NavyAviation Maintenance Administrator
Jeremiah Andrew Denton, Jr.U.S. NavyRear Admiral
Samuel M. DenyerU.S. Marine CorpsSenior Chief Hospital Corpsman
Oreste DePaulisU.S. ArmyPrivate First Class
George H. DerbyU.S. ArmyLieutenant
Nichles I. DerionU.S. Marine CorpsCorporalVietnam
Todd DerovanesianU.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
Mike T. DeShazerU.S. NavyMaster Chief Hull Technician
R.R. DeSomberU.S. NavyAviation Electronics Technician Third Class
A.J. DeSomberU.S. NavyAviation Machinist
Donald W. Detisch
Walter B DevineU.S. Merchant Marines/U.S. Navy ReservesCadet/Lieutenant JG
Arthur D. DevonshireU.S. NavyMaster Chief Molder
Victor A. DewU.S. Marine CorpsLance Corporal
Eldon H. DewU.S. ArmyChief Warrant Officer
Bert Harry DeWallU.S. ArmyPrivate First Class
Kenneth J DexterU.S. ArmySergeant
Warren DeYoungU.S. NavyCaptain
Mark W Di IorioU.S. Marine CorpsSergeant
Virgil Di MassimoU.S. Army Air ForceFlight Officer
Charles A. Di Silvestro
Edward M. Diamond, Jr.U.S. ArmyStaff Sergeant
Edward M. Diamond, Sr.U.S. NavyCommissary Stewart First Class
Peter DiasU.S. NavyChief Boatswain Mate
Jose Diaz
David DiazU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
James Joseph DibelkaU.S. NavyRadioman First Class
Albert Dibelka, Jr.U.S. Air ForceSecond LieutenantWWII
Thomas Robert DickeyU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Frederick DickinsonU.S. NavyLieutenant JGWWII
Edwin L. DickinsonU.S. NavyChief Warrant Officer 4
Elmer C. DiehlU.S. NavyChief Aviation Storekeeper
Carl Cyrus DietzU.S. NavyCommander
Victor P DiGiacomoU.S. NavyRadioman Second Class
Marion DillingerU.S. NavyPipefitter Third Class
Frank H. DillmanU.S. Marine CorpsSergeant
Robert Edward DingemanU. S. ArmyColonelWorld War II, Korea, Vietnam
Cesario DiosdadoU.S. ArmySergeant
Edward George DivisU.S. NavyPetty Officer Second ClassWWII
David Stuart DixonU.S. NavyAviation Machinist
Elaine J. DlouhyU.S. NavyCommanderVietnam
Gerald Jerry F. DobelU.S. Navy, U.S. Marine CorpsCaptainWorld War II, Korean War
Glenn Leroy DobersteinU.S. NavyChief Shipfitter
Larry L. DoblerU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam
Cleo John DobsonU.S. NavyCommander
John E. DobynsU.S. NavyCommander
William E. "Pete" Dodd
E. Paul Doemeny, M.D.U.S. ArmyCaptain
Fred E. DoepkeU.S. ArmyMajor
Charles D. DoerrU.S. Navy ReserveLieutenant
John D. DoerrU.S. Army Reserve1st LieutenantVietnam Era
Glen A. DohertyU.S. NavySpecial Operator HM1
Charles W. DollardU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Gary & William DolmageU.S. Navy & U.S. ArmyPetty Officer Second Class & Private First ClassVietnam, World War II
Francis B. DombrowskiU.S. Army1st Lieutenant
Oliver L. Domdom
Floyd DomenyU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Wenceslao L. DomingoU.S. NavyPetty Officer Second Class
Weneslao L Domingo JrU.S. Air Force & U.S. ArmySergeant First ClassIraq & Afghanistan
Maria Ann DonayreU.S. Air ForceSergeant
Richard Phillip DongU.S. ArmyStaff Sergeant
Myron Richard DonleyU.S. Marine CorpsSergeant
Roger H.C. Donlon
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. ArmyColonelVietnam
Lowell E. DonnellyU.S. ArmyFirst Lieutenant
Donald F. DonnellyU.S. ArmyMaster Sergeant
Margaret C. DonoghueU.S. NavyCaptain
Frederic M DonohueU.S. Air ForceColonel
Howard B. DooleyU.S. NavyCaptain
William M. DoolittleU.S. Marine CorpsSergeant
William A. DoranU.S. NavyElectrician's Mate Second Class
Nathanael J. DoringU.S. Marine CorpsCaptain
DormanU.S. NavyCommanderWorld War II, Korea, Vietnam
James DowU.S. Naval ReserveVarious
Stanley N. DowdingRoyal Air ForceFlight Lieutenant
Paul Dean DowersU.S. NavyCommunication Specialist
Alfred Newton DowersU.S. Army Air CorpsSergeant
John F. DoyleU.S. NavyBoatswain Mate Second Class
Norman J. DoyleU.S. NavyBoatswain's Mate 2nd Class
William J. DoyleU.S. NavyLieutenant Commander
Patrick M. DoyleU.S. NavyLieutenant Commander
Otto DrachenbergU.S. NavyShipfitter Third Class
Nick DrackulichU.S. NavyLieutenant
Joseph D. DragasitsU.S. ArmySergeantWorld War II
George F. Drain, Jr.U.S. NavyChief Hospital Corpsman
Persida DrakulichNurse CorpsCadet Nurse Corps
Nick DrakulichU.S. NavyLieutenant
Robert H. DreherU.S. NavyLieutenant Commander
Dave DrewelowU.S. Marine CorpsLieutenant ColonelKorea, Vietnam
Joseph B. DriscollU.S. NavyChief Warrant Officer Third Class
Kerry Lee DrysdaleU.S. ArmySergeant
Curtis J DuarteU.S. Marine CorpsLance Corporal
William Joseph DubielU.S. Air ForceMaster Sergeant
Virgil T. DuBoisU.S. ArmyTechnical Sergeant
Richard P DubruleU.S. Air ForceAirman First Class
William A. DuCharmeU.S. NavyLieutenant
Russel H. DudleyU.S. ArmyCaptain
David J. DueaU.S. Army
Felix DugayU.S. ArmyStaff Sergeant
Lionel DukeU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Grant McLean DuncanU.S. ArmySergeant
Roy D. DuncanU.S. ArmyMajor
James Andrew Duncan, Jr.U. S. NavyPetty Officer Second ClassWWII
Rex & Terry DuncanVariousVarious
Bertie E. DuncanU.S. ArmyStaff Sergeant
Ward E. DuncanU.S. Air ForceLieutenant Colonel
John Arthur DuncanU.S. NavyCaptain
Dale W DuncanU.S. NavyCommander
Randall Lee DuncanU.S. ArmyChief Warrant Officer 2
Lorraine K. DunfeeU.S. ArmyPrivate
Jason L. Dunham
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Marine CorpsCorporalOperation Iraqi Freedom
Austin William DunningU.S. Army Air ForcesLieutenant Colonel
Joseph L DunphyU.S. NavyPetty Officer First Class
Dean R DunphyU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Joseph DuplakU.S. NavySeaman First Class
Jacob Hugh DuranU.S. Marine CorpsCaptain
John DurcanU.S. NavyFire Control Technician Third Class
Noel DurkinU.S. NavySenior Chief Gunner's Mate
Carl D. DustinU.S. NavyFire Controlman Second Class
Michael, J. DustinU.S. Air ForceCaptain
Charles C. DuttonU.S. ArmyFirst Lieutenant
Donald Leroy DuttonU.S. Army Air ForcesSergeant
Louis DutyU.S. NavySenior Chief Boatswain's Mate
Frank A. DuvaU.S. ArmyPrivate First Class
Harold L DuValU.S. ArmyTech 4th Grade
Arthur John Dvorak, Jr.U.S. NavyChief Fire Controlman
R. Carter DyeU.S. NavyLieutenant Junior Grade
William Joseph DyerU.S. Marine CorpsCorporal
Lance A EaganU.S. Coast GuardCaptain
Christopher Michael EarlU.S. ArmyPrivate
Michael Eugene EarlU.S. ArmyPrivate
Eugene Francis EarlU.S. NavySignalman Second Class
Frank EarlU.S. NavyLieutenant
Mary Mildred EarleU.S. NavyHospital Apprentice First Class
William B. EasterU.S. ArmySergeant
J.D. EasterU.S. NavyLieutenant Commander
Howard H. EasterU.S. ArmyMaster Sergeant
Gwendolyn L. EasterU.S. ArmySergeant
James Chappell EasterlyU.S. Air ForceMajor
Marjorie K EastmanU.S. Army ReserveCaptain
Orlando W. EastonU.S. ArmyTech Four
Wyatt N. EastonU.S. Air ForceSenior Airman
Jay L. EastonU.S. Air ForceSergeant
Elbie L EatonU.S. ArmyPrivateWorld War II
Marion Charles EatonU.S. ArmySergeant
Don Dwight EchelbergerU.S. NavyWarrant Officer One
Echo Company & The Magnificent BastardsVariousVariousIraq
Loren EcholsU.S. Air ForceMajor
Nathan J. EcksteinU.S. NavyShip's Cook Second Class
Peter EconomyU.S. Air ForceColonel
John F. EddyU.S. Air ForceAirman First Class
Wallace D. EddyU.S. NavyLieutenant
Harold (Pat) H. EddyU.S. NavyChief Petty Officer
Orville Francis EddyU.S. NavyChief Quartermaster
Terrence F. EdeU.S. NavyLieutenant Commander
Jeffrey Issac EdensU.S. NavyElectrician's Mate Third Class
Thum EdmondU.S. NavyAviation Machinist's Mate 3rd ClassWorld War II
Don Robert EdsonU.S. NavyLieutenant
Gary Lee EdwardsU.S. Marine CorpsSergeant
Louis EgeyU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Richard A. EhlersU.S. ArmyFirst Lieutenant
Ross G. EhrhardtU.S. Marine CorpsCaptainVietnam
Raymond EhrlichU.S. Marine CorpsCorporal
Edwin Kletus EidingerU.S. ArmyCorporal
Robert Eikel, Jr.U.S. NavyCommander
Gaston Stollenwerck EikelU.S. ArmyColonel
Henry A. EimstadU.S. NavyCommander
Dwight D. "34th President of the United States Of America" EisenhowerU.S. ArmyGeneral of the U.S. Army and Commander in ChiefWorld War I, World War II,
Jackie O. EitelU.S. ArmyFirst Lieutenant
Frederick A. EksteinU.S. Army Air CorpsFirst LieutenantWWII
Thomas G. ElderU.S. Marine CorpsColonel
Eugene Dale Elder, Jr.U.S. ArmyCorporal
John Joseph EldridgeU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Fred R. Elks, Jr.U.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Nickolaus ElliottU.S. Marine CorpsLance Corporal
Lloyd E. Elliott, Jr.U.S. ArmySergeant
James L. EllisU.S. NavyCommander
William M. EllisonU.S. NavyCoxswain
Glen F. EllisonU.S. ArmyStaff Sergeant
Charles E. EllisonU.S. NavyChief
Roy E. EllisonU.S. NavyMachinist 2nd Mate
Dominador EllorinU.S. NavySteward First Class
William L. ElmoreU.S. NavyChief Aviation Pilot
Norbert B ElsnerU.S. NavyCaptain
Richard L. EmeryU.S. ArmyPrivate First Class
Louis Ronan EmmeU.S. NavyLieutenant Commander
Wallace Leo EmoryU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Norman Edwin EnbergU.S. ArmyPrivate First Class
Toivo Andrew EnbergU.S. NavyChief Carpenter
Gary D. EnderlinU.S. ArmySpecialist 4
Peter B. EnghU.S. NavyChief Radioman
Christopher Joseph EnglishU.S. ArmyCorporal
Edwin Dudley EnglishU.S. NavyLieutenant
Richard H. EnglishU.S. Air ForceSenior Master Sergeant
Timothy P EnglishU.S. NavyLieutenant
William M. EnrightU.S. NavyCommander
John C. EnschU.S. NavyCaptain
Glen O. EppleyU.S. ArmyPrivate
David G. EpsteinU.S. ArmyColonel
Ronald C ErbettaU.S.NavyLieutenant
Caesar R. ErcoleU.S. ArmyPrivate First Class
Julio ErenetaU.S. NavyChief Warrant Officer
Leonard Einar EricksonU.S. NavyPharmacist's Mate First Class
Arlys K. EricksonU.S. Army ReserveU.S. ArmyMaster Sergeant
Edwin EricksonU.S. Air ForceVarious
Raymond Erickson
Reuben F. Erickson, M.D.U.S. ArmyLieutenant Colonel
James Blaine ErkenbeckU.S. Marine CorpsMajor
Carl ErtwineU.S. Marine CorpsColonel
Jeffrey R ErtwineU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Wayne ErvenU.S. NavyChief Warrant Officer
John Escandon, Jr.U.S. Air ForceStaff Sergeant
Rudolph J. EscobedoU.S. Air ForceStaff Sergeant
David Dean EskewU.S. NavyMaster Chief Torpedoman
Russel J. EskilsonU.S. ArmySergeant
Arthur EsparzaU.S. NavyRadioman Third Class
Santos B. EspinosaU.S. NavyRadioman Second Class
Guadalupe P. EsquivelU.S. ArmyTech Five
J.E. EstesU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Michael J. Estocin
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. NavyCaptainVietnam
Juan De Dios EstradaU.S. Marine CorpsSergeant
Carlos Ramirez EstradaU.S. Army1st Sergeant
Harry E. EttingerU.S. NavyCaptain
Jack EubanksU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
William S. Eubanks, Jr.U.S. Army Air ForcesPrivate First Class
Paul Benson EulissU.S. NavyAviation Ordinance First Class
Evan John Evans, Jr.U.S. NavyWater Tender Second Class
George Walter EvansU.S. NavySeaman First class
Warren Dean EvansU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Jack R. EvansU.S. NavyCaptain
Steven L. EvansU.S. Air ForceAirman First Class
Simon T. EvansU.S. NavyChief
James L. EvansU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Andrew S. EverestU.S. NavyAviation Radioman Second Class
Justin EverettU.S. Marine CorpsSergeant
Jack E. EverlingU.S. NavyCommander
Richard D EvertU.S. NavyCaptain
William T. EvesU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Angelo J. EvolaU.S. ArmyTechnician 5th Grade
Paul Ewan EwanU.S. NavyCommissaryman Third Class
Charles M. Ewell, Jr.
Phillip Lee EwertU.S. ArmySpecialist Four
Herbert J ExarhosU.S. ArmyCaptainVietnam
F8 Crusader Fighter JetU.S. NavyN/ACuban Mission Crisis, Vietnam, Cold war
Thomas A. FacioU.S. ArmyStaff Sergeant
Carmen C. FacioU.S. ArmyPrivate
Walter Valentine Fackler, Jr.U.S. NavyLieutenant Commander
Joseph J FaethU.S. ArmyPrivate
Joseoh Hugh FaganU.S. ArmyPrivate First ClassKorean War
John Southworth FahyU.S. NavyCaptain
John Lee FahyU.S. NavyChief Yeoman
Jack Lee FairU.S. NavyChief Machinery Repairman
Levi D. FairchildGrand Army of the RepublicPrivate
Paul H. FalgoutU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Clarence Theodore Fallgren, Jr.U.S. NavySignalman Third Class
William FallmerU.S. Air Force Security ServiceAirman First Class
Joe David FallsU.S. NavyBoiler Tender Second Class
Thomas FanningU.S. ArmyCorporal
James FaresU.S. ArmyTechnical Sergeant
Michael N. FarkashU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Bobby FarleyU.S. NavyConstruction Mechanic 2nd Class
Robert T. FarquharU.S. Air ForceAirman First Class
Richard F. FarquharU.S. ArmyPrivate First Class
Roger Newton FarrU.S. ArmySpecialist Five
John C. FarrU.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
Richard C. "Sunny" FarrandU.S. Air ForceAirman Third ClassVietnam
Harold B FarrarU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Robert I. FarrarU.S. ArmyCaptain
Ted L. FarrellU.S. NavyCaptain
Darlene L. FarrellU.S. NavyYeoman
Eugene Harrison FarrellU.S. NavyRear Admiral
Kevin Clark FarrellU.S. NavyCommanderCold War, Persian Gulf
Ted & Darlene FarrellU.S. NavyCaptain & Petty Officer Second ClassWorld War II, Korea, Vietnam , Cold War
John F. FarritorU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Albeno J. FedriU.S. Air ForceMaster Sergeant
Ronald L. FeeleyU.S. ArmyPrivate
Kenneth FeeleyU.S. ArmySergeant Major
Georgia G. FeeleyU.S. Army Air CorpsCorporal
Gordon J. FeeleyU.S. Army Air CorpsSecond Lieutenant
Joseph F. FeeleyU.S. ArmyCorporal
Elizabeth Ottoy FeeleyU.S. ArmyFirst Lieutenant
Robert H. FeeleyU.S. NavyCoxswain
Robert J FeeneyU.S. NavyEnsignWorld War II
Leo B. FeldU.S. NavyParachute Rigger First Class
Carmella F. R.N. FeldU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Terry D. FellowsU.S. NavyLieutenant Commander
Erwin L. FeltU.S. Army Air ForcesCorporal
Edward Leroy FendersonU.S. NavyCarpenter
Enrico D. FenellU.S. Army Air Corps
Robert W. Fenick
Dan Edward FennU.S. NavyCaptain
LeRoy H. FennerU.S. NavySenior Chief Petty OfficerKorean - Vietnam
William Joseph FennessyU.S. NavyPharmacist's Mate 2nd Class
Abe H. FennikU.S. ArmyParatrooperWorld War II
Charles Wendell FentonU.S. ArmyLieutenant ColonelIndian Wars
Martin FentonU.S. Marine CorpsLieutenant ColonelWorld War II
Francis W. FentonU.S. NavyChief Machinists Mate
David P. FergusonU.S. Air ForceCaptainVietnam
Jack M. FergusonU.S. NavyChief Radioman
Thomas E. FergusonU.S. NavyCaptainVietnam
Clyde Leslie FergusonU.S. Air ForceSenior Master Sergeant
Charles Arden FergusonU.S. Air ForceAirman First Class
Clarence Lavern FergusonU.S. NavyLieutenant Junior Grade
William Dallson FergusonU.S. NavyChief Radioman
Barry W. FerichU.S. Marine CorpsMajor
Arnold J. FernandesU.S. Coast GuardPetty Officer Second ClassWorld War II & Korea
Raul J. Fernandes, Jr.U.S. Air ForceTech Sergeant
Manuel S. FernandezU.S. ArmyPrivate First Class
Rodolfo FernandezU.S. Marine CorpsCoporal
Marlo S. FerrerU.S. NavyAviation Machinist
Louis John FerreroU.S. ArmyPrivate First Class
Rosemary (Egan) FerrieU.S. Air ForceCadet Nurse
Parmley T. FerrieU.S. Air ForceCaptain
Thomas L FerrierU.S. NavyCaptain
Joshua C. N. FetterU.S. ArmySpecialist 4th ClassGlobal War on Terrorism
Duane F. FeyerhermU.S. NavyQuartermaster Second Class
Francis FilburnU.S. NavyPetty Officer Third ClassWWII
FilipinoAmerican OfficersVariousVarious
Gerald K. FindelU.S. Air ForceSergeant
Richard A. FindleyU.S. Coast GuardLieutenant
Anderson H. Findley, Jr.U.S. NavyLieutenant Commander
Anderson H. FindleyU.S. Coast GuardChief Warrant Officer
John D FinkU.S. NavyChief Petty OfficerWorld War II, Korea, Cold War
Charles C. Finlay, Jr.
Willis Wilson Finley, Jr.U.S. Air ForceCaptain
Willis Wilson FinleyU.S. ArmyLt. Colonel
John W. Finn
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. NavyAviation Chief OrdnancemanWorld War II
Floyd FinnertyU.S. ArmyTech 4
Ralph FinnertyU.S. ArmyCaptain
Lyle FinnertyU.S. ArmySergeant
Theodore FinocchiaroU.S. NavySeaman First Class
Bernard Edward Fipp
Wally A. FischerU.S. NavySignalman Second Class
Andrew Theodore FischerU.S. NavyLieutenant Commander
Norman LaVerne FishU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
David V FishU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Sean Paul FisherU.S. ArmyStaff Sergeant
Jean Earl FisherU.S. ArmySergeant
Edmund L FisherU.S. Army Air CorpsCorporal
Walter J. FisherU.S. NavyGunner's Mate Third Class
Gordon Ralph FissU.S. NavyCaptain
Robert Lee FitzgeraldU.S. NavyMaster Chief Petty OfficerVietnam, Cold War
Joseph Leo FitzgeraldU.S. NavyConstructionman3
Eileen Marie FitzgeraldU. S. NavyLieutenant CommanderDesert Shield/Storm, Operation Enduring Freedom
Robert Thomas FitzgeraldU.S. NavySeaman First Class
Donald E. FitzGeraldU.S. ArmyPrivate First Class
Mark S FitzgibbonsU.S. ArmySpecialist
William Francis FlanneryU.S. NavyLieutenant Commander
Michael A. FleckU.S. Air ForceColonel
Barry P. FlemingU.S. Marine CorpsCaptain
Allan Foster "Chips" Fleming
Allan Foster Fleming
Luther "Rip" Fleming
Jay FlemingU.S. NavyLieutenant
Richard Winston FlemingU.S. ArmyCaptain
George FletcherU.S. NavyLieutenant Commander
Roy Rupert FletcherU.S. NavyPipefitter Third Class
Gregory M. FleuryU.S. Marine CorpsCorporal
Lloyd Joseph FlewellingU.S. NavyLieutenant Commander
Ruth Lineda FlickingerU.S. NavyCommanderWorld War II, Korea, Vietnam
Howard Enoch FlisrandU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Deland C FlodmanU.S. NavySenior Chief Petty Officer
James N. FloorU.S. Army Air ForceLieutenant Colonel
Paul FloresU.S. Army National GuardTech Sergeant
Jose A FloresU.S. NavyChief Petty Officer
Apolonio L. Flores, Jr.U.S. NavyMaster Chief Petty OfficerOperation Enduring Freedom, Operation Iraqi Freedom
Robert D FlynnU.S. NavyCommander
Margaret FoleyU.S. ArmySecond Lieutenant
James FoleyU.S. NavyPetty Officer Third Class
Gum Ah FongU.S. ArmyTechnician 5th GradeWorld War II
John Eugene FonsU.S. ArmyCaptain
Richard K FontaineU.S. NavyRear Admiral
Normand FontaineU.S. Marine CorpsCorporal
Alexis FontalvoU.S. Marine CorpsStaff SergeantIraq & Afghanistan
Henry E.Y. FoonU.S. Army Air CorpsPrivate First Class
George Thomas ForbesU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Gerald R. "38th President of the United States of America" FordU.S. NavyLieutenant Commander/ Commander in ChiefWorld War II
Robert Morgan FordU.S. Army U.S. Coast GuardSpecialist Five Chief Petty Officer
Travis A. FordU.S. Marine CorpsCaptain
Edward Douglas FordyceU.S. ArmySpecialist Four
William C. Forkner, Jr.U.S. Army Air CorpsPrivate First Class
Frank M. Fornaca, Sr.U.S. Army Air CorpsLieutenant
Larry M. ForrenU.S. ArmySpecialist 4
James R. ForrenU.S. Air ForceMaster Sergeant
Johnnie R ForrenU.S. ArmyCorporal
Thomas G. ForrestU.S. NavyOperations Specialist Second Class
Maurice John ForshawU.S. ArmyStaff Sergeant
Andrew William ForshawU.S. ArmySergeant
Wolfram R ForsterU.S. Army Medical CorpsColonel
Melvin Dewayne ForthunU.S. NavyShip's Serviceman Third Class
Joseph FortierU.S Army U.S. NavyElectrician Mate First Class
Mario John FosterU.S. Marine CorpsSergeant
Robert Keith FosterU.S. Marine CorpsSergeant
Matthew Ryan FosterU.S. Air ForceMajor
Donald James Foster, M.D.U.S. NavyLieutenant Commander
Four ChaplainsVariousVariousWorld War II
John E. FowlerU.S. NavyMaster Chief
Leland Wallace FowlerU.S. NavySenior Chief Engineman
Robert Edward FowlerU.S. Army Air CorpsMaster Sergeant
George Edward FoxU.S. Army
George Oliver FoxU.S. Navy
E. Lee FoxU.S. NavyCaptain
William A. FoxU.S. Air ForceMajor
John D. FragerU.S. NavyLieutenant Junior Grade
John D. Frager, Jr.U.S. NavyLieutenant
William D. Fraher, IIIU.S. NavyLieutenant
Jack Coleman FrancisU.S. NavyLieutenant
Frank T. FrancoU.S. NavyStorekeeper Second Class
Ernesto T. FrancoU.S. ArmySpecialist Four
Frederick A. FrankU.S. NavyMachinist
James F. FrankU.S. NavyInterior Communications Electrician Third Class
Jeffrey R. Frank
Eddy J. FrankU.S. ArmyTech Five
Charles F. FranklinU.S. Air ForceColonel
Robert Harmon FranksU.S. ArmyCaptain
Stephen Douglas FrankumU.S. NavyLieutenant Commander
Dominick D. FrankvilleU.S. ArmyLieutenant Colonel
William Wallace FratusU.S. NavyLieutenant Junior Grade
John R. FrazerU.S. NavySenior Chief Petty OfficerVietnam
Earl Leon FrazierU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Robert Edwin FreemanU.S. NavyPetty Officer First ClassCold War & Vietnam
John Patrick FreitasU.S. Marine CorpsCaptain
Lloyd Arthur FrenchU.S. NavyRadarman Second Class
Robert Glenn FreshwaterU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Edward Warren FreyU.S. NavyMachinist Mate Second Class
Richard A. FreytagU.S. Air ForceMajor General
Walter J. FrickeU.S. NavyChief Petty Officer
Robert L. FriedmanU.S. Air ForceCaptain
Jules J FrimerU.S. Army Air ForceStaff Sergeant
Jules J FrimmerU.S. Army Air ForceStaff Sergeant
Donald L. FrisbieU.S. Air ForceColonel
Warren Bruce Frisbie
Herman F. FroebU.S. ArmyCaptain
Donald F. FroebU.S. Air ForceCaptain
Cornelius F. FroebU.S. NavyLieutenant
Charles H. FroebU.S. Army Air ForcesCorporal
Herman FroebU.S. ArmySecond Lieutenant
Frank FroebU.S. ArmySergeant
Douglas FroebU.S. ArmySergeant
Augustus C. Froeb, Jr.U.S. NavyLieutenant Commander
Howard J. FrohmanU.S. Air ForceCaptain
John FronkoU.S. Navy/U.S. Air ForceHM1/Master Seargeant
Sergio Moretti FrostU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
C.E. FrostU.S. NavyCommander
George FryU.S. ArmyPrivate First Class
Ophus Martin DVM FulcherU.S. ArmySergeant
Gerald Fulk
Junior Floyd Lee FullerU.S. NavySeaman First Class
Donald Ray FunderburkU.S. Marine CorpsCorporal
Robert D. FurlowU.S. ArmyCorporal
David J. FyockU.S. NavyElectronic Technician Second Class
James L. FyockU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Peter R. Gadd, Jr.U.S. NavyLieutenant
Howard Gady, M.D.U.S. ArmyPrivate First Class
Anthony J. GahalaU.S. ArmySpecialist 5th ClassVietnam
Gordon T. GainesU.S. NavyMusician First Class
Norman A. Gale, M.D.U.S. ArmyCaptain
Edwin A. GalesU.S. ArmyCaptainWorld War II
Alejandro GaliciaU.S. ArmyCaptainGlobal War on Terrorism
John GalikU.S. NavyPetty Officer Second ClassWorld War II
Joseph M GalindoU.S. ArmyMaster Sergeant
Patrick F. GallagherU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Leo John F. GallagherU.S. Navy / Air ForceAviation Machinist's Mate Third Class & Staff Sergeant
Kenneth Harold GallagherU.S. Air ForceColonel
Thomas F. GallagherU.S. Navy
Patrick F. GallagherU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
James L. GallagherU.S. Navy
Daniel P. GallagherU.S. Army
Daniel G. GallagherU.S. Army
Robert Emmet GallaherU.S. ArmyTechnician 4th GradeWWII
W. Creighton GallawayU.S. ArmyStaff Sergeant
USS NORRIS DD/DDE 859 GallegosU.S. Navy
Kenneth E GalletteU.S. Coast GuardElectricians Mate Second Class
Dennis L GalletteU.S. NavyFireman Second Class
George Alfred Francis GalleyU.S. NavyChief Petty OfficerWWI, WWII
Thomas B. GalliganU.S. Air ForceFirst Lieutenant
Harold Hobron GallisonU.S. ArmySergeant
H. Bailey GallisonU.S. NavyRadioman
Leonard GalloU.S. ArmySpecialist Five
Robert P. GambillU.S. Merchant MarineCadet Third Class
Delbert C. GambillU.S. NavyLieutenant
Ewell F GambleU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Donald G GambleU.S. NavyFireman First Class
Hubert H GameU.S. ArmySergeant
John C GamelleU.S.Navy/U.S. Coast GuardAviation Machinist Mate Second Class
Stephen C. GamesU.S. NavyAviation Fire Control Technician Second Class
Thomas V. GamesU.S. ArmyLieutenant
Charles K. W. GammageU.S. ArmyCorporal
Felipe Oleyte GapasinU.S. NavyChief Storekeeper
Gilbert R. GarandU.S. NavyChief Boatswain's Mate
John Garcia, Jr.U.S. Merchant MarineChief Cook
Brigido GarciaU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam
Gilbert C. GarciaU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Donald W. GardnerU.S. ArmyLieutenant ColonelWWII & Vietnam
Edward Olen GarlandU.S. ArmyMajor
Norman GarnesU.S. ArmyStaff Sergeant
Erik Thomas GaroutteU.S. Marine CorpsCorporal
John Maxwell GarrU.S. NavyStorekeeper Third Class
Orlow (Buzz) GarrettU.S. ArmyPrivate First Class
Sander Garrie, M.D.U.S. ArmyPrivate First Class
Sander Garrie, M.D.U.S. ArmyPrivate First Class
Richard M. GarverU.S. NavyCommander
Jose E GarzaU.S. NavyLieutenant Commander
Adam T. GastelumU.S. ArmyTechnician Fifth GradeWorld War II
Clinton B. GatyU.S. Army Air CorpsColonel
Theodore E Gaty, IIIU.S. Army Air ForceLieutenant Colonel
Robert Michael GaupelU.S. NavyChief Warrant Officer Two
James P. GavinU.S. NavyMaster Chief
Michael H. GayU.S. ArmyCaptain
Jason N GayU.S. Marine Corps ReserveCorporal
Charles E. GaylordU.S. NavyStorekeeper First Class
Jesus A. GaytanU.S. ArmyStaff Sergeant
Gus GeckosU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
John A GeddesU.S. NavyLieutenant
William GegaxU.S. ArmyFirst Lieutenant
Junior L. GeitzU.S. NavyChief Warrant Officer 4
Arthur GeldbachU.S. Air ForceLieutenant Colonel
John E. GenderU.S. NavyLieutenant
John K. GeogheganU.S. ArmyPrivate First Class
Walter GeorgeU.S. NavyAviation Chief Radioman
Charlie C. GeorgeU.S. NavyChief Photographer & Warrant Officer
Charles W. GeorgeU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Manuel GerasU.S. Marine CorpsCorporal
Eugene GereauxU.S. NavyPetty Officer First ClassWWII
Ladislaus M. GerencserU.S. NavyLieutenant
Aloysius F. GerencserU.S. NavyMaster Chief Aircraft Maintenance
Robert T GergalU.S. NavyChief Petty Officer
Louis GerkenU.S. ArmyColonel
Mike T. GerkoU.S. ArmySergeant
Romeo Bantugan GeronimoU.S. NavyMaster Chief Hull Technician
George P. D.D.S. GerrodetteU.S. NavyChief Specialist
Richard F. GerryU.S. Merchant MarineBoatswain
Louis H. GessayU.S. NavyLieutenant Commander
Vic GetsingerU.S. ArmySergeant
Walter J. Geudtner, Jr.U.S. ArmyPrivate First Class
Cory Ryan GeurinU.S. Marine CorpsLance Corporal
Thomas L. GharstU.S. Marine CorpsColonel
Henry GhernaU.S. Coast GuardMotor Machinist's Mate Second Class
Cottado M. & Phyllis L. S. GhioU.S. Navy & U.S. Marine CorpsPetty Officer Second Class & SergeantWorld War II
Pasquale GiammarinaroU.S. NavySeaman First Class
William GibeaultU.S. NavyAviation Orndnanceman Third Class
Donald C. GibsonU.S. Army U.S. Marine CorpsWarrant Officer 2
Frederick GibsonU.S. Air ForceCorporal
Jonathan S. GibsonU.S. NavyChief Warrant Officer 3
Fred A. GibsonU.S. NavyEngineman Second Class
Donald C GibsonU.S. Army /Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant/Warrant Officer
Richard V. GieryU.S. ArmyPrivate First Class
Reinhard W. GieseckeU.S. NavyChief Personnelman
Bill GiffordU.S. ArmyFirst Lieutenant
Michael W. GiffordU.S. ArmyMajor
Paul J GilasU.S. NavySeaman First Class
Herman Hugh GilbertU.S. ArmySergeant
William F GilchristU.S. NavyLieutenant CommanderVietnam
Rodman GilderU.S. Naval ReserveLieutenant
Grover Skip GilesU.S. NavyCommander
George W GilesU.S. ArmyPrivate
Paul T. GillcristU.S. NavyRear AdmiralVietnam, Cold War
Nancy GillcristU.S. NavyLieutenant Junior GradeKorea & Cold War
Robert M Gillett, Jr.U.S. NavyCaptain
Robert M. GillettU.S. ArmyVice Admiral
Bruce GilliesU.S. ArmyPrivate First Class
William D. GilmoreU.S. ArmyCorporal
Loraine M GilmoreU.S. Marine CorpsStaff SergeantWorld War II
Franklin L. GilmoreU.S. Army Air CorpsSergeant
Beverly I. Menuey GilmoreU.S. NavySeaman First Class
Garry Franklin GilmoreU.S. Air ForceSergeant
Clayton P GingerichU.S. NavyChief Petty Officer
Edward Floyd GintherU.S. NavyChief Shipfitter
Michael James GiovenazzoU.S. NavyWater Tender Second Class
Samuel George GiovenazzoU.S. NavyStorekeeper First Class
Giovenazzo War VeteransU.S. NavyVarious
James Michael GiovenazzoU.S. NavyAirman
Joseph R. Giovenazzo GivensU.S. NavyChief Boilerman
Albert P. GiretU.S. ArmyStaff SergeantWorld War II
Gerald W. GirlinghouseU.S. NavyBoatswain's Mate First Class
Henry J. GitnikU.S. ArmyCaptain
Ovidio GiustU.S. Air ForceStaff Sergeant
Earl R. GlassU.S. Air ForceMajor
Wallace E. GlazierU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Edward Kendall GleasonU.S. NavyQuartermaster Second Class
Richard George GleimU.S. NavyElectrician's Mate Third Class
William Gerald GlennonU.S. ArmySpecialist 4th ClassVietnam
Eladio GloriosoU.S. NavyChief Ships Serviceman
George R. Goddard, Jr.U.S. NavyElectrician's Mate Second Class
Jack GoddardU.S. NavyCaptain
Donald Clark GodwinU.S. NavyCaptain
Paul N GoetzingerU.S. NavyChief Engineer
Robert A. "Bob" GoffU.S. NavyCaptainVietnam
Thomas H. GolbaU.S. ArmyCorporal
Alan D. GoldU.S. ArmyCorporal
Irving GoldU.S. Army Medical CorpsCaptain
Gold Star Families
Edward F. GoldenU.S. NavyBoatswain's Mate First Class
King O. GoldenU.S. NavyChief Warrant Officer
Eugene GolubskiU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Bayard C. GonaverU.S. ArmyCaptain
John L. GongoraU.S. ArmyMaster Sergeant
Arthur Anthony Gonzales
Gary Joseph GonzalesU.S. Air ForceAirman Second Class
Paul G. GonzalesU.S. NavyConstruction Electrician 1st Class
Jose G GonzalesU.S. NavyGunner's Mate Third Class
Stephen R. GonzalesU.S. Air ForceAirman First Class
Henry M GonzalesU.S. ArmyTechnician 5th Grade
Lorenzo H. Gonzalez, Jr.U.S. NavyAviation Structural Mechanic First Class
Benjamin R. GonzalezU.S. Marine CorpsLance Corporal
Gonzalez FamilyUnited States Armed Forces
Richard A. GoralU.S. ArmyPrivate First ClassWorld War II
Joseph S GoralU.S. ArmyStaff SergeantWorld War II
Frank G. GorderU.S. ArmySecond Lieutenant
Ray J. GordonU.S. NavyLieutenant
Robby D GordonU.S. Army/Marine CorpsCaptain
William Edward GordonU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Kenneth Russell GordonU.S. NavyCaptain
William A. GordonU.S. ArmySpecialist Four
Vincent T. GorguzeU.S. NavySpecialist A First Class
John H. GoringU.S. NavyChief Petty Officer
Peter William GorrieU.S. Marine CorpsCorporal
Edward S GorskiU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Dennis Michael GossmanU.S. Air ForceSergeant
Frank Kenneth Gott, Jr.U.S. ArmyMajor
Jeffrey P GouldU.S. NavyCaptain
Douglas E. GowU.S. Air ForceMaster Sergeant
Richard Lewis GrabkoU.S. NavyBoatswain's Mate Third Class
Joaquin Chaussee GracidaU.S. Marine CorpsColonelVietnam
Harold GrafU.S. ArmyPrivate First Class
John W. GrahamU.S. Marine CorpsMajor
Martin Clyde GrahamU.S. NavyCommander
Thomas Lingard GrahamU.S. Army Air CorpsCaptain
Gary S. GrahnU.S. NavyLieutenant
William E GramleyU.S. Army Air Corps1st Lieutenant
Leon P GranackiU.S. ArmyMaster Sergeant
Douglas F. GraneyU.S. ArmySergeant
Robert H. GrangerU.S. NavyChief Torpedoman
Ulysses Simpson GrantU.S. ArmyGeneral of The Army, President of the United StatesMexican American War, American Civil War
Charles D. GrantU.S. NavyEnsign
Kenneth GravesU.S. ArmyFirst Lieutenant
Bryon W. Graves, Jr.U.S. ArmyCorporal
John L GravesU.S. NavyLieutenant
Jodey GravettU.S. ArmySergeant
Arthur B. Gray, Jr.U.S. NavyAviation Machinist's Mate Third Class
Lonnie Sam GrayU.S. NavyChief Hospital Corpsman
Philip Erwin GrayU.S. ArmyChief Warrant Officer Two
Philip Erwin GrayU.S. ArmyChief Warrant Officer Two
Raymond Crawford GrazierU.S. Air ForceColonel
Frederick C. GreavesU.S. NavyVice Admiral
Edward E. Grebenstein, Jr.U.S. Marine CorpsMajor
John Dennis GreenU.S. NavyPetty Officer First ClassKorea
Lonnie Francis GreenU.S. Marine CorpsSergeant
Lloyd Edgar GreenU.S. Marine CorpsSergeant
George P. GreenU.S. NavyChief Petty OfficerVietnam Era
Joseph P. Green, M.D.U.S. NavyCommander
Robert B. GreenU.S. ArmySergeant
Dorothy J. GreenU.S. NavyLieutenant CommanderWWII & Korea & Vietnam Era
Tracy Ann GreenamyerU.S. NavyRadioman Second Class
Joseph Michael GreeneU.S. NavyPetty Officer First Class
John Patrick GreeneU.S. Marine CorpsPrivate First Class
John A GreeneU.S. ArmyPlatoon Sergeant
Dale Edward GreeneU.S. Naval ReserveLieutenant J.G.
David S. GreeneU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Betty Jean GreeneU.S. Naval ReserveLieutenant
William A. GreenfieldU.S. ArmyFirst Lieutenant
James GreenwaldU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Hubert Greenway, Jr.NavyLieutenant Commander
Colleen GreenwayArmyCaptain
Hubert Greenway, Sr.U.S. ArmyPrivate First Class
Everett Seldon GreenwayU.S. ArmyPrivate First Class
Robert N GreenwellU.S. Marine CorpsSergeant
Howard GreerU.S. NavyVice Admiral
Joel GreggU.S. ArmySpecialist Four
John B. GregoryU.S. NavyLieutenant
John O. GrenfellU.S. ArmyStaff Sergeant
Steve J GrenzU.S. Marine CorpsLance Corporal
Nicholas A. GrevilleU.S. NavyLieutenant
Norman H. GreweU.S. ArmyCorporal
Richard Lee GriblingU.S. Air ForceColonelWWII & Vietnam
Bob S. GriffinU.S. Marine CorpsColonel
Daniel T. GriffinU.S. NavyAviation Machinist's Mate First Class (NAP)WWII
Gerald Kieffer GriffinU.S. ArmyColonel
Griffin FamilyVariousVariousWWI, WWII, Korea, Vietnam, Afghanistan
Wendy GrimU.S. ArmyFirst Lieutenant
F. Arnold GrimU.S. Army Air CorpsLieutenant Colonel
Stanley C. GrimesU.S. Marine CorpsSergeant MajorVietnam, Desert Shield & Desert Storm
Donald Harvey GrimshawU.S. NavyChief Electrician's Mate
Paul Osmer GrishamU.S. NavyLieutenant
D GrisierU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Peter Robert GriskonisU.S. NavyMetalsmith Second Class
Kendell O'Cheal GrissettU.S. NavyPetty Officer Second ClassGulf War- Desert Shield/Storm, Operation Enduring Freedom
Carl E. GriswoldU.S. ArmyPrivate First Class
Jessie Jones GrokoestU.S. NavyAviation Machinist's Mate Second Class
Ernest Gross
George Kells GroundU.S. NavyAviation Storekeeper Third Class
Charles R. GruningU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Chester GryzanU.S. NavyCommander
Christopher B. GudaU. S. ArmySergeantOperation Enduring Freedom Iraq
Frnando Diaz GudaU. S. NavyChief Petty OfficerVietnam
Henry Joseph GudinoU.S. Marine CorpsCorporal
Arthur H. GuengerichU.S. NavyADC
Roger P. GuggerU.S. NavyCommander
Harold GullufsenU.S. ArmyPrivate First Class
Leo Bradley GumU.S. NavyMaster Chief Machinist's Mate
Dale L. GumserU.S Army U.S. NavyLieutenant CommanderWorld War II, Korean Era, Vietnam Era
Raymond Milton GumtzU.S. Marine CorpsWarrant Officer
Richard Keitley Gundry, M.D.U.S. Air ForceCaptain
Lewis GundryU.S. ArmyLieutenant Colonel
Carl D. GustafsonU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Jim I. GuyU.S. ArmyPrivate
Lloyd Denver GuyU.S. ArmyLieutenant Colonel
Christian A. Guzman RiveraU.S. Marine CorpsCorporal
Robert B GuzzoU. S. NavyPetty Officer Second ClassGlobal War on Terrorism, Iraq
Kenneth E. GwinU.S. Army Air ForcesSergeant
Robert Arthur GygiU.S. Air ForceMaster Sergeant
Willard M. HaasU.S. NavyCaptain (SC)
Ray Allen HaasU.S. NavyCommissaryman First Class
David S HackleyU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Barlett M. Hackley, Jr.U.S. NavyStorekeeper First Class
Robert H. HageyU.S. ArmyMajor
Patrick J. Haggerty, Jr.U.S. Air ForceSecond Lieutenant
Darrell Emmett HainU.S. ArmyCorporal
Byron H. HaleU.S. Marine CorpsSergeant
James Perry Hales, IIIU.S. ArmyColonel
George W. HallU.S. Marine CorpsCaptain
Ella HallU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Robert HallU.S. NavyAviation Ordnance Third Class
Leon Calvin HallNavyChief Signalman
Robert Lee HallamU.S. ArmyCaptain
William F. Halsey, Jr.U.S. NavyFleet AdmiralWorld War II
William F. HalseyU.S. NavyLieutenant CommanderWorld War II
Charles L. "Roy" HalseyU.S. Army Air CorpsLieutenant ColonelWorld War II, Korea
Halvorson BrothersU.S. Army & U.S. Air ForceSpecialist Fifth Class & Staff SergeantVietnam Era
Rex Herman HambyU.S. ArmyCorporal
George Kenneth HamiltonU.S. NavyAviation Machinist Mate First Class
USS HamnerU.S.Navy
William HamryU.S. ArmyStaff Sergeant
Danny G HanceU.S. ArmyCorporal
Richmond A. HancockU.S. NavyLieutenant Commander
Harold "Hal" HandleyU.S. Marine CorpsPrivate First ClassWorld War II
Kenneth William HandleyU.S. NavySenior Chief Boilerman
Albert Handly, Jr.U.S. NavyRear Admiral
Richard G HanecakU.S. NavyCaptain
Harold Neil HaneyU.S. ArmyStaff Sergeant
Robert Earl HankeU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Robert Jack HanksU.S. NavyRear Admiral
Herman Henry Hanneken
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Marine CorpsBrigadier GeneralMexico, WW I, Haiti, Nicaragua, WW II, Guadalcanal, New Guin
Michael L HansenU.S. ArmySergeant
Joseph J. Hansen, Jr.U.S. Marine CorpsCorporalKorea & Cold War
David Thomas HansenU.S. ArmySergeant
Karwen Lynn HansenU.S. ArmySergeantCold War
David Thomas HansenU.S. ArmySergeant
Russell Warren HansonU.S. NavyChief Warrant Officer Four
Leonard M. HansonU.S. NavyLieutenant Commander
John J. HapperU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Paul Max HarbaughU.S. NavyCommander
Robert F. HarbisonU.S. NavyCommander
Robert T. HarbrechtU.S. NavyRadio Technician First Class
Donald Charles Harding, Sr.U.S. Air ForceStaff Sergeant
John William HardyU.S. ArmyTechnical Sergeant
G. Richard HargisU.S. NavyGunners Mate Second Class
William R. HargisU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Maxwell B. HargisU.S. Army Air CorpsCaptain
Ronald L. HarmonU.S. Air ForceTech Sergeant
Theodore S. HarmonU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Dene T. HarpU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
John Alden HarperU.S. NavyCaptain
Bobby G. HarperU.S. ArmySergeant First Class
William Michael HarperU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Keith E. HarperU.S. ArmyCorporal
John M. HarringtonU.S. ArmyCaptain
Daniel HarringtonU.S. Air Force ReserveCaptain
Lyman L. HarringtonU.S. Air ForceLieutenant Colonel
William H. "Bill" Harris, Jr.U.S. ArmyCaptainVietnam
Keith A. HarrisU.S. NavyFireman 1st Class
Duane M. HarrisU.S. NavyMaster Chief
James L. HarrisU.S. ArmySergeant
Robert A HarrisU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Joseph C. HarrisU.S. NavyLieutenant
Marvin HarrisU.S. Marine CorpsGunnery SergeantVietnam
William R HarrisU.S. ArmySecond Lieutenant
Evan HarrisU.S. NavyPetty Officer 2nd Class
Gordon Roger HarrisU.S. ArmyPrivate First Class
Robert J. HarrisonU.S. Merchant MarinesOrdinary Seaman
Robert Wayne HarrisonU.S. NavyCaptain USNR
Fred HarrsenU.S. NavyChief Motor Machinist's Mate
Everett HarryU.S. NavyDamage Controlman Chief
Donald HartU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Ralph D. HartU.S. NavyPetty Officer 1st Class
Richard G. HarterU.S. ArmySergeant
Robert H. HarterU.S. ArmySergeant
Philip Bovard HartleyU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Millard F. HartleyU.S. ArmyPrivate First Class
Wyeth D. HartwellU.S. Marine Corps/U.S. ArmyStaff Sergeant
Bruce A HarveyU.S. NavyLieutenant Commander
Howard R. HarveyU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Kenneth M. HarveyU.S. ArmyStaff Sergeant
Elzer HarwellU.S. NavyChief Warrant Officer 4
Ferdinand Francis HasenstabU.S. Marine CorpsCorporal
W. Blair Haskett, Jr.U.S. NavyLieutenant
Edward Kennedy D.D.S. HaskettU.S. ArmyCaptain
Alan R. HatchU.S. NavyRadio Technician Second Class
Calvin Shipley HatchU.S. ArmyCaptain
Wilson Homer "Hatch" HatcherU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam
Rodney James HatleyU.S. Naval ReserveLieutenant Commander JAGC
Bernard HattU.S. Air ForceAirman First Class
Jaime HatzfeldU.S. ArmySergeant
William George HatzfeldU.S. Marine CorpsSergeant
Richard Robert HatzfeldU.S. Naval ReserveBoatswain's Mate Coxswain
Christopher John HaukomU.S. Marine CorpsCorporal
Howard C. HauryU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Daniel F. HauschildU.S. NavyInstrumentman 2nd Class
Walter F HauschildU.S. Army Air ForcePrivate First Class
Arthur E HauschildU.S. ArmyPrivate First Class
Craig Allen HaverstickU.S. NavySonar Technician First Class
Victor H. Hawkins, Jr.U.S. NavyQuartermaster First Class (SS)
Hardy HayU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
William Aloysius HayesU.S. Army & U.S. Marine Corps1st Lieutenant & CorporalWorld War II
Paul David HaygoodU.S. Coast Guard
Kenneth HaygoodU.S. Army
Frank Meadows HaygoodU.S. Navy
Frank Kenneth HaygoodU.S. Navy
David Kenneth HaygoodU.S. Army
Ben Oliver HaygoodU.S. Army
Bill HaynorU.S. Air ForceCaptain
Will HaysU.S. NavyCaptain
Lyle R HaysU.S. NavyCommander
HBO
Reed Robert HealeyU.S. Marine CorpsSergeantVietnam Era
Reed Robert Healy
Kenneth W HealyU.S. ArmyWarrant Officer
Thomas F. HeaneyU.S. ArmyPrivate First ClassCold War
Paul James HeathU.S. ArmyStaff Sergeant
Joe HeatonU.S. ArmyTechnical Sergeant
Chester John HebertU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Paul Wilson HebertU.S. NavyLieutenant Commander
Myra R. HeckmanU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Harold W. HeckmanU.S. NavyMaster Chief Hospital Corpsman
Lester L. HedgecockU.S. ArmyTechnical Sergeant
Russel B. HedinU.S. ArmyPrivate First Class
Alfred HedlandU.S. Navy Reserve(Aviation) Storekeeper Petty Officer 2nd ClassWorld War II
Michael W. HeedeU.S. Marine CorpsSergeant
Allen M. HeggeU.S. NavyRadioman 3rd Class
Robert B. HeglandU.S. ArmyFirst LieutenantWWII & Korea
Robert HeidemannU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Steven C. HeimannU.S. ArmySpecialist 5
Carl V. Heimaster, Jr.U.S. Air ForceStaff Sergeant
Carl V. Heimaster, Sr.U.S. ArmyPrivate
Edwin HeimlichU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Marion M. HeimlichKossmanU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Harry Herman HeimpleU.S. Air ForceColonel
Lavern Raymond HeinzU.S. ArmyTech SergeantWorld War II
John Charles HeisingU.S. NavyCommander
George F. HeitmanU.S.NavyAviation Machinist
Walter Leroy HeitmanU.S. NavyChief Quartermaster
Sarah Frances HeitmanU.S. NavyYeoman First Class
Wilbert R. HeitmanU.S. NavyCM 1/C (Diver)
William J. HeitzmannU.S. ArmyPrivate
Erik R. HeldtU.S. Marine CorpsLance Corporal
Murray M. HelmU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Dale Potter HelmerU.S. NavyCommander
Richard S. HelmerU.S. Army U.S. NavyPrivate First Class Hospitalman
HELO Squandron 362U.S. Marine CorpsVariousOperation Enduring Freedom
Terrence P. HeltsleyU.S. NavyHospital Corpsman
John R. HeltsleyU.S. NavyLieutenant Commander
James E. HeltsleyU.S. NavyJournalist First Class
Elizabeth G. HeltsleyU.S. NavyChief Hull Technician
Clarence R. HeltsleyU.S. NavyPharmicists Mate Second Class
David HenbestU.S. NavyCommander
Eugene HendersonU.S. ArmySpecialist E-5Vietnam
William J. HendersonU.S. NavyMachinist Mate 2
Marvin D. HendersonU.S. Coast GuardCommanderKorean
Milford Henderson, Jr.
Milford Henderson, Sr.
Donald HendersonU.S. Air Force/U.S. ArmyChief Warrant Officer
Robert "Woody" Henderson
William K. HendrenU.S. Air ForceChief Master Sergeant
Gerald E. HenningsU.S. NavyStorekeeper Third Class
Donald L. Henry
Myron Boyd HenryU.S. NavyLieutenant Commander
James L HenryU.S. NavyLieutenant Commander
Robert G. Hensley, Jr.U.S. Air ForceStaff Sergeant
James W. HensleyU.S. Army Air ForcesCaptain
Clayton Henson, Jr.U.S. NavyMachinist
Donald B. HenthorneU.S. Air ForceAirman Second Class
Jeremy N HenwoodU.S. Marine Corps ReserveMajor
Francis A. HepburnU.S. Marine CorpsCorporal
William J. HerbertU.S. ArmyFirst LieutenantWorld War II
Rudge HerbertU.S. Army Air ForceCorporalWorld War II
Edward HermanU.S. ArmyCorporal
Willis J. HermanU.S. ArmyStaff Sergeant
Willis HermanU.S. ArmyStaff Sergeant
Robert B. HermannU.S. Army Air ForcesCaptain
Joe E. HernandezU.S. ArmyPrivate
Henry HernandezU.S. ArmyPrivate First Class
Felipe P. HernandezU.S. Marine CorpsCorporal
Carlos P. R. HernandezU.S. ArmySpecialist 4th ClassVietnam
Roberto HernandezU.S. NavySenior Chief Hospital Corpsman
Francisco A. HerreraU.S. ArmyLieutenant Colonel
Anthony M. HerreraU.S. ArmySergeant
Leandro HerreraU.S. NavySeaman First Class
Vivian Eloise (Sandlin) HerrickU.S. NavyEnsign
Vernon Arthur HerrickU.S. ArmyCaptain
Donald E HerrmannU.S. NavyLieutenant Commander
Arthur L. HerzogU.S. Marine CorpsSergeantAviation
Malcolm HeslipU.S. NavyCaptain
James Edward HessingerU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Gerald Duffy HeveronU.S. ArmyStaff Sergeant
Roman HewetteU.S. Air ForceStaff Sergeant
Charles R. HewetteU.S. ArmyFirst Lieutenant
Leroy M. HewetteU.S. NavySpecialist First Class
James Burrell HewetteU.S. ArmyLieutenant Colonel
James B. HewetteU.S. ArmyCaptain
James B. Hewette, IIIU.S. NavyLieutenant Commander
Kenneth R. HibbardU.S. ArmyPrivate First Class
William Thomas HickmanU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Albert J. HickmanU.S. NavyEnsign
Leon Hightower, Sr. & Jr.U.S. ArmySpecialist 5th GradeVietnam, Southwest Asia
Patricia A. HildebrandU.S. NavyCommander
John HildrethU.S. ArmySpecialist 5
Robert B. Hildt, Jr.U.S. ArmyTechnical Sergeant
Rob HilkertU.S. ArmySpecialist Five
Maurice T. HillU.S. ArmyPrivate
John T HillU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Orvis HillU.S. ArmyTechnical Sergeant
Karl Bentley Hill, Jr.U.S. ArmyLieutenant Colonel
Karl B. Hill, Jr.U.S. ArmyLieutenant Colonel
Charles W. HillU.S. ArmySergeant Major
Richard E. HillU.S. NavyAviation Boatswain's Mate Third Class
William Joseph HillU.S. NavyCaptain
Jack Maurice HillU.S. NavyData Processing Tech Second Class
Joseph Michael HilliardU.S. ArmySergeant
Bobbie Streat HilliardU.S. NavyChief Radarman
Edward J. HilliardU.S. ArmyPrivate First Class
Robert Streat HilliardU.S. ArmySergeant
Bill R. HiltonU.S. NavyRadioman Third Class
John & Eloise HindsU.S. NavyChief Warrant Officer & Chief Yeoman
George C. HineU.S. NavyLieutenant
Brian HinerU.S. NavyLieutenant Commander
Bret HinesU.S. Marine CorpsCaptain
William E. Hingston, Jr.U.S. ArmyCaptain
Conrado Asencio HinojosaU.S. Air ForceChief Master Sergeant
Burdette C. HinseyU.S. Air ForceColonel
George Robert HinshawU.S. NavyPharmacist Mate 2nd Class
Kelly C. HinzU.S. Marine CorpsCaptain
Carl Hively
HMH - 465U.S. Marine Corps
HMLAU.S. Marine CorpsVariousIraq & Afghanistan
John Ernest HoaglinU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
B.Y. HobbsU.S. ArmyPrivate
Thomas A. HodgeU.S. Marine CorpsMajorOperation Iraqi Freedom, Enduring Freedom
Jack A. HodgensU.S. NavyCaptain
William Wallace HodgesU.S. NavyChief Personnelman
Richard A HoeU.S. NavyElectrician's Mate 2nd Class
Robert J. HoeU.S. NavyLieutenant JG
Timothy Scott Hoefling-Braly
Sydney Sybren HoekstraU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Gregory G HoenU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Richard S. HoffmanU.S. NavyPainter Second Class
Joseph A. HoffmanU.S. ArmyPrivate
Douglas R. HoffmanU.S. NavySonar Technician First Class
Virgil A. HoffmanU.S. ArmySpecialist Four
Robert Carl HoffmanU.S. NavyCommander
Douglas R. HoffmanU.S. NavySonar Technician (SS) First Class
Richard S. HoffmanU.S. NavyPainter Second Class
Arthur A. HoffmanU.S. ArmyTechnical Sergeant
Conrad C. HoffnerU.S. NavyCaptain
Walter D. Hofmann, M.D.U.S. NavyCommander
Frederick W. HogeU.S. ArmySergeantKorean War
William Edward HogueU.S. Marine CorpsMajor
Bruce L. HogueU.S. Navy & Air ForceChief Master Sergeant
Earl J. HohlmayerU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Denis E. HoibergU.S. Air ForceMajor
Billy Ray HokeU.S. NavyMaster Chief
Joe HoldernessUnited States Naval ReserveAviation Ordinanceman 3rd Class
Arline HoldernessU.S. NavyYoeman 2nd Class
John Keena (Jake) HolladayU.S. ArmyPrivate First Class
Dr. John Kent HolladayU.S. NavyLieutenant
M. Keith HollenbeckU.S. Marine CorpsColonel
Floyd E. Courtney HolleyU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Derik R. HolleyU.S. Marine CorpsGunnery SergeantIraq
Kermit Holliday, Jr.U.S. Air ForceMaster Sergeant
Jeanne M. Holm
Lee M HolmesU.S. Marine CorpsColonel
Kenneth A HolmesU.S. Naval ReserveLieutenant Commander
Sidney L. HolmesU. S. NavyPetty Officer First ClassWWII
Maurice G HolmesU.S. Marine CorpsBrigadier General
Gerald R. HoltU.S. ArmyCaptain
Harold F HoltzU.S. ArmyWarrant Officer
Herbert Hoover Hom, Allen E. Hom, Albert H. Hom, James E. Hom, John Phillip Hom, Wellman D. HomU.S. Army/Army Air Corps/National GuardPrivate First Class, Private, Corporal, Sergeant, CaptainWorld War II, Korea, Cold War
Paul Scott HomerU.S. ArmySergeant
James A HomyakU.S. NavyCaptain
Donald James HonisU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Stephen A HoodU.S. ArmyCaptain
Joshua A. HookerU.S. ArmySeargeant
William F. HooperU.S. NavySenior Chief Hull Technician
Charles Lee HooverU.S. NavyAviation Radioman Second Class
James Martin HooverU.S. NavyInstrumentman Third Class
Robert A. HooverU.S. Air ForceMajor
Bob HopeFirst Honorary Veteran of the United States
Aubrey John HopkinsU.S. NavyAviation Chief Radioman
Quentin Donald HopkinsU.S. NavyGunner's Mate First Class
Clifford Lloyd HopkinsU.S. Army2nd Lieutenant
Timothy Ford HopkinsU.S. ArmySpecialist Five
Richard HopkinsU.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
Andrew Jesse Hopkins, IIIU.S. Air Force ReserveAirman First Class
Anthony Wayne HopkinsU.S. NavyTeleman 3rd Class
Mark HopkinsU.S. NavySeaman
Gerauld Lee HopkinsU.S. Army Air CorpsPrivate First Class
Ralph HopkinsU.S. ArmyTechnical Sergeant
Rex HopkinsU.S. Army Air CorpsSergeant
David Jonathan HopkinsU.S. NavyEnsign
Hopkins Center PlaqueVariousVariousWorld War II- 1962
Robert Cushman HoppingU.S. NavyLieutenant Commander
William G. HornU.S. Marine CorpsCaptain
William G. Horn, Jr.U.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
John Joseph HorriganU.S. NavySeaman First Class
Milton Buddy Horter
William Lee "Ernie Horter
Alton Easton HortonU.S. ArmyMajor
LeRoy HortonU.S. Army Air ForcesSergeant
Arthur HoskinsU.S. NavySeaman First Class
Charles Warren Ph.D. HostlerU.S. Army Air ForcesColonel
Willard Milton HotchkissU.S. NavyChief Metalsmith
John Ralph HotzArmy Corps of EngineersFirst Lieutenant
E. Peter HoubenU.S. ArmyColonel
Homer H. HoughtonU.S. Air ForceColonel
Grady Franklin HouseU.S. NavyChief Fire Control Technician
John HoustonU.S. NavyLieutenant
Robert L. Howard
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. ArmyColonelVietnam
Seth T. HowardU.S. NavyCaptain
Robert S. Howard
Alexander D. HowellU.S. Army National GuardSecond LieutenantWar on Terrorism
John Pence HowellU.S. Army
Francis Vernon HowellU.S. ArmySergeant
Wiley B. HowellU.S. NavyCaptain
Leonard D. HowellU.S. NavyElectrician's Mate First Class
Joseph D. HowingtonU.S. NavyChief Aviation Structural Mechanic Hydraulic Mechanic
Thomas J Howlett, Sr.U.S. ArmyFirst Sergeant
Raymond J. HowriganU.S. Marine CorpsSergeant
Joseph Henry HoytU.S. NavyChief Petty Officer
James HoytU.S. NavyGunner's Mate First Class
John Hoyt
William H. HoytU.S. NavyLieutenantKorea, Vietnam
George Daniel HriczikU.S. ArmySpecialist Fifth Class
Raymond K. HronekU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Jared Patrick HubbardU.S. Marine CorpsCorporal
Thomas HuberU.S. NavyElectronics Technician Third Class
Verne Robert HubkaU.S. NavyCommander
Glenn Murray HubrechtU.S. Marine CorpsCorporal
James H. N. HudnallU.S. Marine CorpsBrigadier General
Carrie Compeigne Heath HudnallU.S. ArmyCaptain
William G. HueyU.S. ArmyStaff Sergeant
Robert Hughes, Jr.U.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Charles Lloyd HullU.S. NavyRadioman Third Class
Roger Paul HulsonU.S. NavyCommander
Harry H. HumphrevilleU.S. NavyMaster Chief Electrician Mate
Leon HumphrevilleU.S. ArmyPrivate First Class
James A. HumphrewilleU.S. Army Air ForcesPrivate
Robert E. HumphrewilleU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Burleigh L. HumphreyU.S. NavyChief Fire Controlman
Francis X. HundshamerU.S. Marine CorpsCorporal
Gunther Hunrichs
William Hunrichs
Joseph Francis HuntU.S. ArmyStaff Sergeant
Chester HuntU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
James S. Hunter, Jr., M.D.U.S. NavyLieutenant Commander
Richard B. HuntingtonU.S. ArmyMajor
Ben HuntingtonU.S. ArmyColonel
George William HuntridgeU.S. ArmyPrivate First Class
James A. HurdU.S. ArmyLieutenant Colonel
Dean Warren HurstU.S. ArmySergeant
Ralph E. HuskeyU.S. NavyChief Warrant Officer 4
James Sterling Hutcheson, Jr.U.S. ArmyLieutenant
Sterling HutchesonU.S. NavyCommander
Leland Michael HutchinsU.S. ArmyFirst Lieutenant
Warner H. Hutchinson
John A. HutchisonU.S. Marine Corps ReserveColonel
William E. HutchisonU.S. Marine CorpsColonel
Seba F. HutsonU.S. ArmyStaff SergeantWorld War II
Robert J. HutsonU.S. ArmyStaff SergeantWorld War II
James HuttonU.S. NavyCaptain
Eileen E. HuttonU.S. NavyLieutenant
Joseph Patrick HylandU.S. Marine CorpsCorporal
Don E HyslopU.S. NavyGunner's Mate 3rd Class
Joseph IadevaiaU.S. ArmySergeant
Carl A. IavelliU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Alfred J. Iller, Jr.U. S. ArmyColonelVietnam
Jack Olliffe InglesU.S. NavyYeoman First Class
Susan D InotU.S. Army ReserveLieutenant Colonel
Carlos InotU.S. Army ReserveMaster Sergeant
F. Robert InsingerU.S. NavyMotor Machinist Mate 1/C
John Carmen IovinelliU.S. Air ForceLieutenant Commander
Eugene Lester Ireland, M.D.U.S. NavyLieutenant Junior Grade
Larry L. Irwin, Jr.U.S. NavyQuartermaster Master Chief
John P. IrwinU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Melvin J. IshmaelU.S. Army
Kenneth W. Ishmael, Jr.U.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Theodore Iufer
Raymond A. IzzarelliU.S. ArmySergeant
Anthony Joseph Jablonski, Jr.U.S. Army Air ForceFirst Lieutentant
William C. JacksonU.S. ArmyLieutenant Colonel
William H. JacksonU.S. ArmyStaff Sergeant
William Ratcliffe JacksonU.S. ArmyCorporal
Robert R. JacksonU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Joseph A JacksonNavyLieutenant Commander
Davis H. JacksonU.S. Naval ReserveLieutenant
Richard D. JacksonU.S. ArmyChief Warrant 3
Joe JacoboU.S. Air ForceSenior Airman
Herbert H. JacobsU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Daniel "Doc Jacobs" JacobsU.S. NavyPetty Officer Second ClassIraq
Kenneth W JacobsonU.S. NavySeaman First Class
Donald Raymond JacobsonU.S. Marine CorpsCorporal
Joseph JadickU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Eugene H. JaegerU.S. ArmyCaptain
Edward JaeschkeU.S. Army Air ForceTechnical Sergeant
George L. JahelkaU.S. NavyLieutenant
Oliver Burr James, Jr.U.S. Navy (USNR)Commander
Oliver Burr JamesU.S. Navy (USNR)Commander
Jonathan A. JamesU.S. Air ForcePrivate
Edward T. JamesU.S. NavyLieutenant Commander
Floyd Croslyn JamesU.S. NavyCommisaryman First Class
William L. JamesU.S. NavyCommander
George JanakU.S. Marine CorpsU.S. Gunnery Sergeant
Harry Morgan Jannette, Jr.U.S. NavySeaman Second Class
Samuel Morris JanneyU.S. ArmySpecialist 4
Robert M. Jaquith, Jr.U.S. Marine CorpsCorporalIraqi Freedom, Global War on Terrorism
Fidelas W. JarnotU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
William E. JarrettU.S. Air ForceStaff Sergeant
Tony S. JarrettU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Thomas E. JarrettU.S. NavyMaster Chief Aviation Ordnanceman
Robert C. JarrettU.S. Marine CorpsSergeant Major
Rickey D. JarrettU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Richard C. JarrettU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Charles C. JarrettU.S. Marine CorpsSergeant Major
Jason Doyle JarrettU.S. ArmyCorporal
James P JarvisU.S. ArmyLieutenant Colonel
Joseph P JarvisU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Stanley Stephen JaskotU.S. NavyFireman First Class
Darryl JayU.S. ArmyFirst Lieutenant
JedburghsU.S. Army
Frederick F. JefferisU.S. NavyPetty Officer Second ClassKorean War
Jack W. JeffusU.S. Air ForceStaff Sergeant
Orville Edward JenkinsU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Claude Marvin JenkinsU.S. NavyChief Boatswain's Mate
James B. JennessU.S. ArmySergeant
James Chris JensenU.S. NavyLieutenant
Ernest R. JensenU.S. ArmySecond Lieutenant
James Chris JensenU.S. NavyLieutenantOperation Iraqi Freedom, New Dawn, & Global War on Terrorism
Peter C. JensenU.S. ArmyCorporal
Joseph P. JensenU.S. Air ForceLieutenant Colonel
James S. JensenU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Douglas A. JensenU.S. ArmyTech Four
Charles E. JensenU.S. Navy2n Class PO
Carl J. P. JensenU.S. NavyMCPO
Pamela & Donald Jensen/PullenU.S. NavyPetty Officer First ClassGlobal War on Terrorism
Ryan M. JerabekU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Charles R. JerniganU.S. Marine CorpsCaptain
Peter Jernigan
Ryan JeschkeU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Woodrow A. JespersenU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Michael S. JesterU.S. NavyDental Technician Second Class
Joseph Robert John
Joseph Robert JohnU.S. NavyCaptainVietnam-Desert Storm
Jack London JohnsonU.S. Army & NavySecond Lieutenant & Radarman Second Class
Lawrence J JohnsonU.S. NavyChief Warrant Officer 4
James M. JohnsonU.S. Air ForceStaff Sergeant
Roy G. JohnsonU.S. Marine CorpsCorporal
Bert Eugene JohnsonU.S. Marine CorpsCorporal
Michael Vann Johnson, Jr.U. S. NavyPetty Officer Second ClassIraq
Donald M. JohnsonU.S. NavySonar Technician Second Class
Richard Lewis JohnsonU.S. NavySenior chief Electrian's Mate
Clifford R. JohnsonU.S. Air ForceSenior Master SergeantKorean War Era, Vietnam Era, & cold War
Robert Arthur JohnsonU.S. NavyElectrician's Mate 2nd Class
Gerald Charles JohnsonU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Walter R. JohnsonU.S. NavyHospital Corpsman Second Class
Richard Glenn JohnsonU.S. NavyElectrician's Mate 3rd Class
Jess Franklin JohnsonU.S. NavyDisbursement Clerk Second Class
Michael James JohnsonU.S. ArmyFirst Sergeant
Wayne Douglas JohnsonU.S. NavyAviation Radioman Third Class
Jeffry Lynn JohnsonU.S. Marine CorpsMajor
Guy W. Johnston, Sr.U.S. Coast GuardRadioman 2nd Class
James JoinerU.S. NavyCommissaryman First Class
Ben F. Jolley
Jonas KazlauskasU.S. Air ForceStaff SergeantVietnam
Keith Verlin JonesU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Hillary JonesU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Landon L. JonesU.S. NavyLieutenant CommanderOperation Enduring Freedom
Charlie N JonesU.S. Air Force1st Lieutenant
Mary Maureen (Raverty) JonesU.S. NavyLieutenant
Paul A. JonesU.S. Marine CorpsCorporal
Philip Leslie JonesU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Gordon E. JonesU.S. NavyAviation Electrician Chief
Eric A JonesU.S. Marine CorpsCaptain
Jack Alwin JonesU.S. NavyAviation Radioman Second Class
Lawrence K "Larry" JonesU.S. NavyElectronics Technician 2nd Class
Tom JonesU.S. NavyLieutenant
Jan Byron JonesU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Eugene S. JonesU.S. Army Air ForcesMajor
William E JonesU.S. ArmyTechnical Sergeant
DeForest JoralmonU.S. NavyCommander
Charles Jordan
Reuben S. JossU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Robert Joyce, Jr.U.S. ArmyPrivate First Class
Raymond H. JuersU.S. NavyPetty Officer Third ClassKorean War
Gustavo JuliaoPockelsU.S. ArmySpecialist 4
Jeffrey Lynn JunkinsU.S. ArmySergeant
Mark JupinU.S. ArmySergeant 1st Class
Jared David JurgensmeierU.S. Air ForceCaptain
Richard KachadorianU.S. ArmySergeant
Frank S KadarU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Thomas W. KaemererU.S. NavyChief
Rick KagamasterU.S. NavyChief Petty OfficerVietnam & Cold War
John Meredith KahenyU.S. Marine CorpsColonel
Stan KalingerU.S. ArmyPrivate First Class
Joseph Marion KallaU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Lawrence W. KallstromU.S. NavyLieutenant
Johnny KamaheleU.S. ArmySergeant Major
Anthony J KampmannU.S. NavyLieutenant Commander
John Calvin KampsU.S. NavyCaptain
Jerome F KandzioraU.S. Army Air CorpsSergeant
Leonard F. KaneU.S. NavyEnsignWorld War II
William Chris KaneU. S. NavySeamanVietnam
Anthony A. KaneU.S. NavySenior Chief Machinist's Mate
Tony A. KantrudU.S. ArmyCorporal
Herbert Russell KapinU.S. Marine CorpsCaptain
Harry KaplanU.S. Army Air CorpsRadio Operator/Gunner
Paul S KaplanU.S. Air ForceChief Master Sergeant
Harry KaraginidesU.S. ArmyCorporal
Frank E. KarlovskyU.S. Army Air ForcesTechnician Third Grade
Theodore KarrasU.S. NavySeaman
Petrus K. KarrasU.S. NavyHull Technician First Class
Peter KarrasU.S. ArmyTechnician 5
Paul K. KarrasU.S. ArmySergeant
Louis K. KarrasU.S. ArmyPrivate First Class
John K. KarrasU.S. ArmyPrivate First Class
James K. KarrasU.S. Coast GuardShip's Cook First Class
George K. KarrasU.S. ArmyTechnical Sergeant
James Allen KasanosU.S. ArmyPrivate First Class
David L. "Kass" KassebaumU.S. NavyLieutenant CommanderKorea, Vietnam
Bernard KaudererUSNVice Admiral
Lawrence Lewis KavanauU.S. Army Air ForcesCorporal
Henry L. KayU.S. NavyLieutenant
Joseph KayU.S. ArmyPFC
Ian George KayU.S. NavyPetty Officer First ClassWorld War II, Korea
Ian George KayU.S. NavyPetty Officer First ClassWorld War II, Korea
Mitchell KayU.S. NavyLieutenant
John J. KeatingU.S. NavyMaster Sergeant
John KeatingeU.S. ArmyPrivate First Class
Richard L. KeatingeU.S. ArmyPrivate First Class
Clyde Allan KeckU.S. ArmyPrivate First Class
Thomas William KeelinU.S. NavyCommander
Julia Harting KeelinU.S. NavyLieutenant Commander
Albert S. Keevil, Jr.U.S. ArmyFirst LieutenantWorld War II
Richard KeirnU.S. ArmySpecialistPersian Gulf War
William C. KeithU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Donald L. Keith, Sr.U.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Archie T. KellemsU.S. NavyLieutenant Commander
Rollie Hoyt KellerU. S. ArmyStaff SergeantWWII & Prisoner of War
Cecil M. KelleyU.S. ArmyTech 5th Grade
EauClaire R KelleyU.S. NavyPetty Officer Third Class
Vincent F. KelleyU.S. NavyCaptain
Ulysses Grant KelleyU.S. ArmySergeantWorld War II
William Scripps KelloggU.S. ArmySecond Lieutenant
William Crowe KelloggU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Don S. KelloughU.S. Marine CorpsPrivate First Class
George Gerald KellyU.S. NavySignalman
Jack KellyU.S. Marine CorpsColonel
James J. KellyU.S. NavyElectricians's Mate Third Class
Joseph W. KellyU.S. Air Force ReserveCaptain
Richard Edmund KellyU.S. NavyLieutenant Commander
John A. KellyU.S. ArmySergeantWWII
Neil L KeltnerU.S. ArmyFirst Lieutenant
Gary Lee KemerlingU.S. NavyChief Fire Controlman
David Francis KendallU.S. ArmyPrivate First Class
Carl KennardU.S. NavyChief Petty Officer
Dennis M. Kenneally
Frank V. Kenneally
William P. KennedyU.S. NavyCaptain
Brian Matthew KennedyU.S. Marine CorpsSergeant
David KennedyU.S. Marine CorpsMajor
Jeffrey S. KennedyU.S. NavyHospital Corpsman Third Class
Billy Jack KennedyU.S. Army Air CorpsSergeant
Earl L. KennedyU.S. NavyAviation Jet Machinist's Mate First Class
Frederick J. KennieU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Alan Luce KenoyerU.S. NavyMachinery Repairman Second Class
John L. KentU.S. NavyCaptain
Fred L. KentU.S. NavyLieutenant
Michael M. KephartU.S. Marine CorpsColonelKuwaiti Liberation
Ronald L. KepplerU.S. NavyBuilder Third Class
Andrew KerechukU.S. Navy ReservePhotographer's Mate 2nd Class
George KerestesU.S. ArmyStaff Sergeant
John R KermanU.S. Marine CorpsColonel
James R. KerrU.S. Air CorpsColonel
William KerrU.S. NavyAviation Structural Mechanic Third Class
Earle Haas KetchamU.S. NavyMetalsmith Second Class
Clifford J. KibbleU.S. Army Air ForcesSergeant
Raymond E. KiemelU.S. Marine CorpsCaptain
John Bolen Kilgore, Jr.U.S. ArmyCaptain
Alfred D. KilmerU.S. ArmyStaff Sergeant
James S. KilpatrickU.S. Air Force ReservesAirman First Class
Milo L. KimberlinU.S. NavyAviation Chief Machinist's Mate
George Edward KingU.S. NavyCaptain
Cecil KingU.S. NavyLieutenant Commander
Gert KingU.S. NavyRadarman Second Class
Jose Payne KingU.S. ArmyStaff SergeantVietnam
William KingU.S. NavySenior Chief Electrician's Mate (DV)
Richard J. KinsellaU.S. NavyChief Aviation Machinist Mate
Marlo G. KinseyU.S. Marine CorpsSergeantVietnam
Jack Shaffer KinseyU.S. NavyPetty Officer Third ClassWorld War II
Charles F. KintnerU.S. Marine CorpsCaptain
Gilbert Eugene Kinyon, M.D.U.S. ArmyStaff Sergeant
Maurice Patrick KirbyU.S. NavyChief Radioman
John E. Ivins KirbyU.S. NavyLieutenant
Gordon Ivins KirbyU.S. ArmyMajor
Richard W Ivins KirbyU.S. NavySeaman First Class
Gordon W. Ivins KirbyU.S. ArmySergeant
Ronald Wesley KirkU.S. NavyAviation Machinist Mate 2nd Class
Robert Lindsay KirkU.S. NavyCaptain
William C KirklandU.S. NavyMotor Machinist
Charles D KiseU.S. ArmyColonel
Robert L. KiserU.S. ArmyPrivate First Class
John KisgenU.S. Army Air ForcesTechnical Sergeant
Alphonse Anthony KisielU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Harild L "Bud" KistlerU.S. ArmyPrivate First ClassWorld War II
Terry KitaenU.S. ArmySpecialist 4th ClassCold War
James D. KitchelU.S. Marine CorpsLance Corporal
Denison KitchelU.S. Army Air CorpsLieutenant Colonel
Daniel Joseph Kitchen, Jr.U.S. NavyAviation Machinist
Glenn D. KittlesonU.S. ArmySergeant Major
David Paul KivettU.S. Air ForceTech Sergeant
Philip G. KivettU.S. Air ForceSenior Master Sergeant
Richard T. Klabo
James L. KlattU.S. ArmySergeant
Naomi Joan Wisnicky KlattU.S. NavyPharmacist's Mate Third Class
Thomas R. Klein
Arthur G. KleinhesselinkU.S. NavyMaster Chief Aviation Electronics Technician
Byron Anthony Klemaske, Sr.U.S. ArmyFirst Sergeant
Paul Robert KlemzU.S. NavyMaster Chief
Willis J. KlimaU.S. NavySeaman First Class
Ralph F. KlingU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
John Roger KlingU.S. Army Air CorpsCaptain
Harry J. KlockU.S. Marine CorpsSergeant
Keith D. KlocowU.S. NavyChief Engineman
Herman Walter KlossnerU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
Herbert O. KlossnerU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Gottfred KlossnerU.S. ArmyStaff Sergeant
Stephanie KlossnerU.S. ArmySpecialist Four
Ernest J. KlossnerU.S. ArmyCommand Sergeant Major
Hans J. KlossnerU.S. ArmyChief Warrant Officer Four
Ernest A. KlossnerU.S. ArmyStaff Sergeant
Charles J. KlutcharchU.S. ArmySergeant
David W KluttsU.S. ArmyPrivate First ClassVietnam
Jonathan P. KmetykU.S. Marine CorpsLance Corporal
Donald W KnappU.S. ArmyPrivate First Class
Donovan G. KnappU.S. NavyMaster Chief Yeoman
Richard D. Knepper, Jr.U.S. NavyMaster Chief Boatswain's Mate
Richard D. Knepper, Jr.U.S. NavyMaster Chief Boatswain
Albert Bernard KnickrehmU.S. Marine CorpsCorporalWWII
Clifford George KnierU.S. Marine CorpsSergeant
Stanley C KnightU.S. NavyLieutenant
Harold M. KnightU.S. NavyEMC
Kenneth Edward KnightonU.S. NavyLieutenant JGDesert Storm
William F. KnoblochU.S. NavyCommanderCold War, Vietnam
John H KnocheU.S. NavyCommander
Zebulon "Zeb" Knott, Jr.U.S. NavyCaptainWorld War II, Korea, Vietnam
Daniel G KnoxU.S. NavyRadioman 3rd Class
William Knox
Perwin S. KnutsonU.S. Army Air ForcesSergeant
Rudy KochevarU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Vaclav KociU.S. NavyCommander
Walter Lee KoehlerU.S. Marine CorpsCorporal
Clarence E. KoeppeU.S. ArmyColonel
Richard Hickman KoeppeU.S. Marine CorpsCaptain
John W. Koett, Jr.U. S. NavyCaptainCold War Era
Ronald E. KokalU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Leopold KolitzU.S. ArmyCorporal
Joseph John KonopkaU.S. ArmySergeant
Arthur W KonradU.S. Army National GuardPrivate First Class
Peter A. KontopulsU.S. ArmyMaster Sergeant
John Roy KoontzU.S. NavyAviation Machinist
Jay KopelmanU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Peter KorchU.S. NavyAviation Ordinanceman First Class
Korean War VeteransVariousVariousKorea
Walter D. KorneU.S. ArmySergeant First Class
Jason Dunbar KortzU.S. NavyPetty Officer Third Class (SEAL)Global War on Terrorism
Calvin F. KosenU.S. NavyRadioman Third Class
Rudolph J. KositsU.S. Marine CorpsCaptain
Walter H. KoskyU.S. NavyCommander
David Starr KoubeckU.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
Thomas C. KoubeckU.S. Coast GuardRadioman Third Class
William A KowalskiU.S. Army Air ForceSergeant
Zbigniew A KowalskiU.S. ArmyTech 5
Victor A. KozickU.S. ArmyPrivate
James Edward KozickU.S. NavyLieutenant Junior Grade
James V KozickU.S. Naval ReservePetty Officer Third Class
Walter KoziolU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Anthony F. KozlowskiU.S. ArmyTechnician Third Grade
Clayton W. KraftU.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
John A. "Jack" KramerU.S. Coast GuardLieutenant Junior GradeWWII
Frank J. III KratochvilU.S. NavyCaptain
Frank J. Kratochvil, Jr.U.S. NavyCaptain
James Altheide KrattliU.S. NavyCommander
Ralph KrattliAir ForceCorporal
Carl C. KratzensteinU.S. Coast GuardLieutenant
Roger W. KrauelU.S. ArmyColonelVietnam, Operation Enduring Freedom
Robert David KravetU.S. Army/U.S. Navy/U.S. Marine Corps ReserveColonel
Edward J. KrawiecU.S. ArmyTechnician Third Grade
John William KreigU.S. Marine CorpsCorporal
Emil A. KrejciU.S. NavyYeoman Chief
John D KriesmerU.S. NavyPetty Officer Third Class
Joseph L. KrisiakU.S. NavyMachinist Mate 3rd Class
Nathan M. KrissoffU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
William S. KristofetzU.S. ArmyPrivate First Class
Hollis KroetchU.S. NavyFire Controlman Second Class
Frank Edward KroetchU.S. NavyFireman First Class
Robert E. KronemyerU.S. NavyCommander
Robert E. KronemyerU.S. NavyCommander
Carl R. KroonaU.S. Army Air ForcesCorporal
Edwin C. KrugU.S. Army Air ForcesCaptain
Victor H. KrulakU.S. Marine CorpsLieutenant General
Maurice W. Krumrey
Harry Rudolph KruseU.S. NavyCommander
Ervin Lawrence KueblerU.S. ArmyPrivate First Class
Anthony KulikowskiU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Paul Kulka
Arthur J. KummerU.S. ArmyChief Warrant Officer Four
Harry KurtjianU.S. ArmyTechnician Fifth Class
Vester William KurtleyU.S. ArmySergeant
Steve KusloU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Pauline J. (DeVaney) KuszewskiU.S. Army2nd Lieutenant
Bernard J. KuszewskiU.S. ArmyColonel
Don P. KyleU.S. NavyChief Shipfitter
Demetrios KyresU.S. Marine CorpsMajor
Joseph Frank La PointeU.S. ArmyStaff Sergeant
William H. "Sweetwater" LaBargeU.S. NavyLieutenant CommanderCold War, Operation Dessert Shield/Storm
Billy Gene LaceyU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Donald F. LaChappaU.S. ArmyPrivate First Class
Tommy LaChappaU.S. ArmySpecialist Four
Frank LaChappaU.S. Army
Joe Peter LaChappaU.S. ArmyPrivate First Class
David LaChappaU.S. ArmyPrivate First Class
Angelo LaFauciArmyCorporal
Augustin V LagascaU.S. NavyMess Specialist First Class
Ronald LahannU.S. Air ForceFirst Lieutenant
Loren LahannU.S. NavyCryptologic Technical 1st Class
Jeff S LahannU.S. Air ForceSenior Airman
Eugene LahannU.S. NavyCryptologic Technical 3rd Class
Gilbert N. LaibleU.S. Air ForceStaff Sergeant
Edwin O Lail, Jr.U.S. Army Air ForceCorporalWorld War II
Thomas W. LaingU.S. NavyChief Warrant Officer
James H. lamb, Sr.U.S. NavyPhotographer
Herbert Edward LambU.S. ArmyPrivate First Class
James Lewis Lambert, IIIU.S. Marine CorpsSergeant
George Douglas LammU.S. ArmyMajor
George Douglas LammU.S. ArmyMajor
Earl Andre LamoureuxU.S. NavyFireman First ClassWWII
Jean Louis Raymond LamoureuxU.S. NavyBoatswain's Mate
Robert LampingU.S. Navy
Peter LampingU.S. Army
Joseph R. LampingU.S. ArmyStaff Sergeant
Frank LampingU.S. ArmySergeant
Al LampingU.S. ArmyTechnical Sergeant
Marian F LandisU.S. NavyRadioman Seaman
James Fred LandisU.S. Marine CorpsSergeant Major
Henry LangU.S. Marine CorpsCorporal
Jesse E LangU.S. NavyCaptainCold War, Vietnam
Chester William LangnesU.S. ArmyPrivate First Class
Frederick Glenn LangstonU.S. NavyQuartermaster First Class
James LannonU.S. MarineCorporal
Charles C LanphierU.S. Marine CorpsCaptainWorld War II
Thomas G LanphierU.S. Air Force ReserveColonelWorld War II
Thomas G Lanphier, Sr.U.S. Air Force ReserveColonelWorld War II
Harry Joseph D.D.S. LantzU.S. NavyLieutenant
Rex Eugene LantzU.S. NavyLieutenant Commander
Mario Louis LardieriU.S. Air ForceTechnicaL sergeant
David W. LargeU.S. ArmyColonel
Joseph V. Larkin
Jack Lane LarsonU.S. NavyChief Petty OfficerWorld War II, Korean War
Richard C. LarsonU.S. NavyChief Shipfitter
Donald O LarsonU.s. NavySignalman 3rd Class
Marilyn (Johnson) LarsonU.S. NavyHospital Apprentice First Class
Luke S. LarsonU.S. Marine CorpsFirst LieutenantOperation Iraqi Freedom
Anders Kenneth LarsonU.S. NavyElectrician
Joseph LasenskyU.S. Marine CorpsCorporal
Richard L. LatimerU.S. Marine CorpsFirst Sergeant
Michael G. LatimerU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Kilma S. LattinU.S. ArmyFirst Lieutenant
Hoi Tin LauU.S. ArmyPrivate First Class
Vernon F. LauU.S. NavyMotor Machinist's Mate First Class
Robert B. LaubeU.S. NavyElectrician's Mate Third Class
Delbert D. LaudnerU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Jose L. LauronU.S. NavyChief
James Vincent Lavelle, Jr.U.S. NavyCommander
Elwin LawU.S. ArmyFirst Lieutenant
Arthur M LawlerU.S. Army U.S. Coast GuardChief Warrant Officer 5Vietnam Era-Cold War
Franklin LawrenceU.S. Marine CorpsCorporal
James "Lobo" LawsonU.S. NavyCommanderVietnam Era
Francis J Lay, Jr.U.S. Air ForceAirman First ClassKorean Era
Travis J. LayfieldU.S. Marine CorpsLance Corporal
Zigmont D. LaymanU.S. ArmyCorporal
James LaymanU.S. NavyAviation Storekeeper Chief
Lawrence L. "Larry" LaymanU.S. NavyRear AdmiralKorea, Vietnam
Charles Albert LazzaroU.S. NavyWarrant Officer
Charles LazzaroU.S. Marine Corps ReservesLieutenant Colonel
Henry Lucien Le ClairU.S. Air ForceAirman Second Class
Joseph Addison Lea, M.D.U.S. NavyLieutenant
Andre LeCaultU.S. ArmyFirst Lieutenant
Anton LechleiterU.S. NavyAviation Machinist
Marc LeeU.S. NavyAviation Ordinanceman Second Class
John D LeeU.S. NavyLieutenantWorld War II
Adrian LeeU.S. NavyChief Hospital Corpsman
Ewald Mervin LeeU.S. NavyChief Hospital Corpsman
George Lee
Ivan F. LeeU.S. NavyLieutenant Junior GradeWorld War II
Murray Lee
Charles Randolph LeeU.S. NavyMachinist
Bum R. LeeU.S. Marine CorpsCorporal
Richard Lee
Willie Whitfield LeeU.S. NavyCommissaryman Second Class
Ada E. LeekeU.S. ArmyFirst LieutenantWorld War II, Korea
Robert J. LeFebvreU.S. NavySenior Chief Aviation Structural Mechanic
Rae M. LeffU.S. Navy Nurse CorpsCaptain
George L. Lefferts
Victor E LeftwichU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Jerry T LeftwichU.S. Air ForceCorporal
Samuel Abel LeftwichU.S. ArmyCorporal
Samuel Gilmer LeftwichU.S. NavyAviation Ordnanceman Third Class
Russel Jerome LegreidU.S. ArmySecond Lieutenant
Peter Claude LehmanU.S. ArmyCaptain
John P Lehnherr, Jr.U.S. NavyCommand Master Chief Petty OfficerVietnam Era, Operation Iraqi Freedom/Kuwait Liberation
Ralph Leon Leighton, Jr.U.S. Air ForceTech Sergeant
Charles F. LeightonU.S. ArmySergeant
Robert P. LeihtnerU.S. ArmyMajor
Stanley L. LeishnerU.S. ArmyLieutenant Colonel
Richard William "Dick" LeisterU.S. ArmyLieutenant ColonelKorea & Vietnam
David LeiversU.S. NavyCaptain Medical Corps
Marc Camille Lemieux
Johnson G. LemmonU.S. ArmyColonel
Mary K. LemmonArmy &ampMajor
Melvin W. LemonU.S. NavyHospital Corpsman
Ethel M. LemonU.S. NavyHospital Corpsman
Burt D LemonsU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam, Cold War
MultiName LenschVariousVarious
William R. LentzU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
George LeonardU.S. ArmyCorporal
Arthur J. LeonardU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Edward Aloysious Leonard, Sr. & Jr.U.S. Navy & U.S. ArmyChief Petty Officer & Specialist Fifth ClassWorld War II, Korea, Vietnam
Arthur R. LeonhardtU.S. NavyMMLC
Joseph LeoniU.S. Marine CorpsCorporal
Arthur L LeoniU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Albert R. LeporeU.S. Army ReserveLieutenant ColonelWWII
Louis R. Lepore, Jr.U.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Stephen LeskoU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
David Alexander Leslie JrU.S. NavyLieutenant CommanderWorld War II, Vietnam
Myrton J. LeslieU.S. NavyLieutenant Commander
Charles E. LettinU.S. NavyChief Aviation Radioman
Thomas F. LettingtonU.S. NavyCommanderVietnam
Lee E. LevensonU.S. NavyRear Admiral
Roy Blaine Levering, Jr.U.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Irving L. LevineU.S. Army Air ForcesPrivate First Class
John Lee Levitow
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Air ForceStaff SergeantVietnam
Norman Hunter LewisU.S. NavyCommander
Allen Ingalls LewisU.S. NavyLieutenant Commander
Jerry Allen LewisU.S. NavyCaptain
Kathleen LewisU.S. NavyLieutenant
Wilfred (Bill) I. LewisU.S. ArmySergeant
Nicholas LibertoU.S. ArmyPrivate
Thomas LibertoU.S. Air ForceAirman First Class
Harold LichtengerU.S. ArmySergeant
Robert J LichterU.S. NavyLieutenant
Allen H. LienU.S. ArmyPrivate First Class
Harvey L. LightU.S. NavyQuartermaster (Signal) First Class
John Ralph LiguoriU.S. Air ForceSergeant
Armando LimonU.S. NavyAirman ADJ3
Thomas R. LincolnU.S. NavyPetty Officer Second ClassVietnam Era
Charles H LindbergU.S. NavyCaptain
Everett John LindbergU.S. NavyPattern Maker First Class
Ralph E. "Lindy" LindenmeyerU.S. NavyPetty Officer First ClassWorld War II
Joseph M. LindsayU.S. Army Air CorpsCaptain
Robert Dickson LindstromU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Everett M. Link, Jr.U.S. NavyRear Admiral
Donald G LinkeU.S. Air ForceMaster SergeantKorean War
Gustav LipinskiU.S. Army Air CorpsStaff Sergeant
Victor Herman LippU.S. Navy ReserveLieutenant (MC)Vietnam
Joseph Thomas LippiU.S. ArmyPrivate
Glenard Paul LipscombU.S. ArmyPrivate
Michael P LischinU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Mary A. LischioU.S. ArmySecond Lieutenant
William Nelson ListonU.S. Air ForceMaster Sergeant
Corey LittleU.S. Marine CorpsLance Corporal
Stanley LittletonU.S. NavyAviation Metalsmith
Mike James LiuzziU.S. ArmyCorporal
Riley Joe LivelyU.S. NavyChief Torpedoman
Samuel A LivishinU.S. ArmyMaster Sergeant
Emerson LloydU.S. ArmyPrivate First Class
James Lott LloydU.S. NavyLieutenant Commander
Edward Leon LochU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
J. Werner LochtefeldU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Clyde C. LockridgeU.S. Marine CorpsMaster Sergeant
Robert J LockwoodU.S. ArmyPrivate First Class
Robert LockwoodU.S. NavyCommander
Fred H. LofftusU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Earl Waldemar LofgrenU.S. NavyChief Warrant Officer Four
Robert P. LoganU.S. ArmyColonel
Jennifer Lee Higginbotham LolliU.S. Air ForceAirman First ClassCold War
Allan S. Lolly, Sr.U.S. ArmyPrivate First Class
Samuel J. LombardoU.S. ArmyStaff Sergeant
Noal Edward LongU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Lewis Marshall LongU.S. NavyShipfitter First Class
John A. LongU.S. ArmySergeant Major
Alejandro "Alex" LopezU.S. Marine CorpsSergeant
Thomas Luna "Tom" LopezU.S. ArmySergeantWorld War II
Juan LopezU.S. Marine CorpsLance Corporal
Jose V. LopezU.S. ArmySergeant
Michael R. LordU.S. Marine CorpsCorporalVietnam
William Anthony LorenzU.S. Marine CorpsCorporal
Frank Carson Lorey, Jr.U.S. NavySeaman First Class
Joseph J LorkovicU.S. NavySeaman
John LotierzoU.S. ArmyTechnician Fifth Grade
James LoudenU.S. Army Air CorpsLieutenant Colonel
John H. LouerU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
William Lounsberry
Michael G. LovasU.S. NavyLieutenant
Harold L. LoveU.S. NavyPetty Officer Second ClassWWII
Jack James LoveU.S. NavySignalman Second Class
Andrew LovickU.S. NavyPetty Officer Second Class
Alvin Willard LowU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Loren I. LowU.S. ArmyTechnician Fourth Grade
Laverne "Lew" LowdonU.S. NavyChief Petty OfficerWWII & Korea
John R. Lowry, Jr.U.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Andrew L LucasU.S. ArmyPrivate First Class
Eddie "Z" LuchsU.S. NavyMachinist Mate Chief Petty Officer
Vincent Hugo LuckettiU.S. Marine CorpsCorporal
Howard Alan LuckettiU.S. Marine CorpsLance Corporal
Rudolph M. LueraU.S. ArmySergeant
Victor C. LugoU.S. NavyGunner
Alfred J. LujanU.S. NavyChief
John J. LukasikU.S. NavyChief
William D. LundU.S. NavyLieutenant
Arnold Dennis LundyU.S. Marine CorpsStaff Sergeant
Nathan Albert Lundy
Gustav LupinskiU.S. ArmyStaff Sergeant
Marion L. LuptonU.S. NavyGMC
Gordon Elmer LutkemeierU.S. NavyLieutenant
Robert LuzinskiU.S. NavyLieutenant Commander
Joseph H. LynchU.S. NavyChief Aviation Storekeeper
Joseph A. LynchU.S. Marine CorpsSergeantKorean
Harvey E. LyonU.S. NavyRear Admiral
Charles R. LyonsU.S. NavySenior Chief Boiler Technician
Lawrence B MacArthurU.S. Air ForceMajor
Robert G. MacdonaldU.S. ArmyLieutenant Colonel
G.C. MacDonaldU.S. Air ForceColonel
Donald MacdonaldU.S. NavyLieutenant
Richard A. & Eileen A. MacedoU.S. ArmySergeant First Class & First LieutenantKorea, Vietnam, Cold War
Paul Emil MachalaU.S. NavyLieutenant (JG)WWII
Adrian James MaciasU.S. NavyDental Technician Third Class
Anthony Rey MaciasU.S. Coast GuardSeaman
Neil R MacIntyreU.S. Marine CorpsColonel
John A. MacMillanU.S. Air ForceMajor
John A. MacMillianU.S. Air ForceMajor
Anthony MacoviakU.S. ArmySergeant
Donald Duncan MacRaeU.S. Merchant MarinesLieutenant (jg)/Second Mate
Keith C. MacumberU.S. NavyYeoman Second Class
Robert W. MacyU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Charles Darwin MaddrellU.S. NavyLieutenant
Dorothy MadoreU.S. Army
Nicolas Maershbecker, Jr.U.S. NavyChief Boilerman
Angel MaganaU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Paul S MagauddaU.S. Air ForceLieutenant Colonel
James D. MagginniU.S. ArmyCorporal
James Marcel MagotU.S. Marine CorpsCaptain
Peter Joseph MahoneyU.S. ArmySergeant
Norman A. MaierU.S. NavyCommander
Martin Jay MainU.S. ArmyStaff Sergeant
Rudy A. MainarU.S. Air ForceMaster Sergeant
George MainarickU.S. ArmyStaff Sergeant
Robert H. MaischU.S. ArmySergeant
Alan L MakinsonU.S. Air ForceStaff Sergeant
Warren MakinsonU.S. NavyMotor Machinist
Alice Carpenter MakinsonU.S. NavyYeoman Second Class
James Curtis Malcolm, Jr.U.S. NavyPetty Officer Second ClassWorld War II
Raymond L. MalcolmU.S. NavyLieutenant JG
Anthony John MalinU.S. Navy ReservePetty Officer Second ClassWorld War II
Valentine F. MalkiewiczU.S. ArmyCorporal
Joseph Arthur MalleryU.S. Marine CorpsColonel
John Henry MalloyU.S. Marine CorpsCorporal
Dewey MalteseU.S. Marine CorpsMajor
Victor J. MandalaU.S. ArmyPrivate First Class
William R. MandigoU.S. ArmyPrivate First Class
Howard F. ManganU.S. ArmyPrivate First Class
Richard D. MangiarelliU.S. Marine CorpsColonel
Virgil J. MangusU.S. NavyChief Commissaryman
Gregg R. MangusU.S. NavyLieutenant Commander
Michael Tolentino ManibogU.S. ArmyCorporal
James T. ManionU.S. NavySeaman First Class
Myron O. MannersU.S. ArmyCorporalWorld War I
Thomas John Mannion, Sr.U.S. NavySeaman First Class
Elizabeth L. R.N. MannixU.S. ArmySecond Lieutenant
Edgar P. Mannix, Jr., M.D.U.S. ArmyCaptain
Morris A. ManoogianU.S. Army Air CorpsCaptain
Michael Paul ManorU.S. NavyAviation Structural Mechanic
Gary Lee ManuelU.S. NavyElectronics Materials Officer
Jim ManuesU.S. NavyLieutenant
Vincent A. MarascioU.S. MarineSergeant
Brian J. MarcAureleU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Renato Olivo MarcelinoU.S. NavyPetty Officer First ClassVietnam
Nico MarcolongoU.S. Marine CorpsMajor
Ronald D MarcumU.S. Air ForceMaster Sergeant
Gary R MarcumU.S. Air ForceCaptain
Lowell K. Marcus, IIU.S. ArmySergeant
Milton K. MarcusU.S. Air ForceTechnical Sergeant
Lowell K. MarcusU.S. Air ForceMajor
Anthony H. MarengoU.S. Marine CorpsSergeant Major
Ernest MaresU.S. NavyLieutenant CommanderVietnam
Sheldon Lee MargolisU.S. NavyCaptainVietnam
Sena M. MaricleU.S. ArmySergeant
Dewain A. MaricleU.S. NavyMaster Sergeant
Steven John MariettiU.S. Marine CorpsCaptain
Julio MarinU. S. ArmyCorporalDesert Shield/ Desert Storm
Carmine D. MarinelliU.S. ArmyPrivate First Class
Richard C. MarinoU.S. ArmyPrivate
Thomas Rowan MarkU.S. NavyChief Sonarman
Michael F. MarkewinskiU.S. NavyLieutenant
Alfred MarkimU.S. ArmySergeantWWII
Kevin M. MarkleyU.S. NavyHospitalman Third Class
Calvin L. MarkmanU.S. Army Air CorpsTechnical Sergeant
Mortimer MarksU.S. Air ForceLieutenant Colonel
David T. MarksberryU.S. Marine CorpsCorporal
Daniel MarquezU.S. ArmyTech Five
Salvatore J. Marrone
Herbert John MarrowU.S. NavyLieutenant
Bruce D. MarsdenU.S. Marine CorpsStaff SergeantKorea, Vietnam
Abraham Richard Marsh, Jr.U.S. Coast GuardPetty Officer Third ClassWorld War II
Paul E. "Swampy" MarshU.S. NavyLieutenant Commander
Henry MarshallU.S. Air ForceCaptain
Percy Villere MarshallU.S. NavyRadioman First Class
Robert C. MarsicanoU.S. ArmyTech Fourth Grade
Frederick T. MarstonU.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Charles D. MarteenyU.S. Air ForceStaff Sergeant
William F. Martin, Jr.U.S. ArmySergeant
Arthur MartinU.S. ArmyPrivate First Class
John Morrill Martin, Jr.U.S. Army Air ForcesFirst Lieutenant
Frank A. MartinU.S. NavyBoatswain Mate 1st Class
Leo MartinU.S. NavyLieutenant Commander
Edward F. Martin, IIIU.S. NavyLieutenant Commander
Edward Holmes MartinU.S. NavyVice Admiral
Daniel J. MartinU.S. Marine CorpsLance Corporal
Moses MartinMassachusetts American RevolutionPrivate
Donald E. MartinU.S. NavyYeoman Third Class
Clair P. MartinU.S. ArmySergeant
Virgil L. MartinU.S. NavySeaman First Class
Wayne E. MartinU.S. Army Air ForceStaff Sergeant
Mae E MartinU.S. Navy ReserveTelegrapher Third Class
Loyd N MartinU.S. NavyHospital Corpsman Chief
James John Martin, Jr.U.S. NavyCommanderVietnam & Cold War
Rafael Martinez, Jr.U.S. ArmySergeant
Vincent J. MartinezU.S. ArmyPrivate First Class
Felix Martinez, Jr.U. S. NavyChief Petty OfficerKorea & Vietnam
Frank J. MartinezU.S. ArmySpecialist Four
Salvador MartinezU.S. Marine CorpsPrivate First Class
John MartinezU.S. ArmyPFC
Victor MartinezU.S. ArmyStaff Sgt
Alfred MartinezU.S. ArmySergeantVietnam
Louis MartinichU.S. Air ForceColonel
Michael D. MartinoU.S. Marine CorpsCaptain
Theodore E MarvisU.S. Army Air CorpsMajor
George R. MarxU.S. ArmyCaptain
Frank MasielloU.S. NavySeaman First Class
Billie M MasonU.S. NavyCaptain
James L. Mason, Jr.U.S. Army Air CorpsFirst Lieutenant
Hale Mason, Jr.U.S. ArmyLieutenant Colonel
John F MasseyU.S. Air Force ReserveCaptain
Glen J. MastersU.S. NavySeaman Second Class
John T. MastronskiU.S. NavyRadioman Third Class
Leonardo MastrovalerioU.S. NavySeaman First Class
I. Joseph MataciaU.S. NavyCommander
Charles J. Mathieu, Jr.U.S. Marine CorpsMaster Gunnery SergeantCold War
Charles H. & Eleanor Seppi MathisU.S. Marine Corps & U.S. NavyTechnical Sergeant & Petty Officer Third ClassWorld War II & Korea
Harry Lewis Mathis, II
Ralph J. MathisenU.S. Army Air ForcesTechnical Sergeant
Peggy (Easter) MathisenU.S. NavyStorekeeper Second Class
Edward K. MathisenU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Harold F. MatousekU.S. Army Air ForcesTechnical Sergeant
George T. MatsumoriU.S. ArmyTechnical Sergeant
Allan S. MatthewsU.S. ArmyLieutenant Colonel
John Michael MattiaceU.S. Marine CorpsMajorVietnam
James Bertrand MattisU.S. NavyLieutenant Commander
Marjorie Lee MattoxU.S. NavyYeoman First Class
Rudolph W. MatzU.S. NavyLieutenant Commander
Bill MauldinU.S. ArmyTechnical Sergeant
Donn W. MaurerU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Albert Nicholas MausU.S. NavyAviation Machinist's Mate First ClassWWII
Irving A. MauserU.S. ArmyStaff Sergeant
Louis D. MaxwellU. S. NavyPetty Officer Third ClassWWII
John Andrew Maykut, Jr.U.S. NavySenior Chief Electronics Technician
Donald Peter MaynardU.S. ArmySergeantCold War
Ronald Andrew MayoU.S. NavySeaman Second Class
Robert R. MayoU.S. ArmySergeant
Ned H. MayoU.S. NavyCaptain
Peter Paul MazzellaU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
Walter F. MazzoneU.S. NavyCaptain
Laurence E. McAhrenU.S. Navy
Harriet Phyllis McAlpinU.S. NavyLieutenant Commander
Howard E McBrideU.S. Army Air CorpsSecond Lieutenant
Leslie E. McBrideU.S. Coast GuardSeaman First Class
John J. McCannU.S. Air ForceChief Master Sergeant
Ernest J. McCannU.S. ArmyTechnician 4th Grade
Edward McCarthy, Jr.U.S. Air ForceSergeant
Thomas D. McCarthyU.S. NavyCaptain
Lawrence & Lawrence J. & J., Jr. McCarthyU.S. NavyCaptain & Lieutenant CommanderWWII & Vietnam
John Edward McCarthyU.S. NavyChief Quartermaster
John Lewis McCawU.S. Coast GuardWater Tender 3rd Class
Herbert Leslie McCawU.S. NavyBoatswain's Mate 2nd Class
Sally L. McClainU.S. NavySeaman First Class
Randy B. McClainU.S. NavyInterior Communications Electrician Second Class
Ralph D. McClainU.S. NavyInterior Communications Electrician Third Class
Jesse V. McClain, Jr.U.S. NavyAviation Metalsmith Second Class
James A. McClainU.S. Air ForceAirman First Class
Harold L. McClainU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Gene W. McClainU.S. ArmyPrivate
Tim Scott McClain
David Anderson McClaveU.S. Marine CorpsMaster SergeantGulf War & Cold War
Robert F McCollumU.S. NavyChief TorpedomanNavy Counselor (SS)Cold War
Timothy Michael McCollumU.S. Air ForceSenior AirmanDesert Shield/Desert Storm
Scott F. McCollumU.S. NavyLieutenant CommanderCold War, Desert Shield-Desert Storm
Burton K. McCordU.S. ArmyCaptain
James Henderson McCormack, Jr.U.S. Marine CorpsPrivate First ClassAsiatic - Pacific Campaign , World Ward II
James Kenyon McCormackU.S. ArmySergeant
Caleb W. McCormick, Jr.U.S. NavyLieutenant J.G.
Kermit McCormickU.S. NavyChief Warrant Officer 1
John Lawrence McCoyU.S. Naval ReserveLieutenant
Frank Olmstead McCoyU.S. NavyCommander
Charles W McCoyU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Nancy McCrary
Thomas McCrary
Eugene W. McCreadyU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Hugh J. McCreadyU.S. NavyAviation Torpedoman Third Class
Eugene W. McCreadyU.S. Army Air ForcesSecond Lieutenant
Charles N. McCrearyU.S. ArmyTechnical Sergeant
Anna Mae & Homer A. McCrereyU.S. Marine Corps & U.S. NavySergeant & CaptainWorld War II, Korea, Cold War
Herbert Dale McCroreyU.S. NavyChief Petty OfficerWorld War II, Korea
George Christopher McCullahU.S. NavyStorekeeper First Class
Gordon E. McCulleyU.S. NavyChief Boatswain
Wallce E. McCullochU.S. Army Air ForcesMaster Sergeant
Olen Steen McCullochU.S. NavyPharmacists Mate First Class
Joe Denver McCuneU.S. NavyCaptain
Charles H. "MIA" McDanielU.S. ArmyMaster SergeantWorld War II, Korea
Francis K. McDanielU.S. Marine CorpsMaster Gunnery Sergeant
Arthur Russell McDanielU.S. NavyEM 1/c
John Madison McDanielsU.S. NavyChief Aviation Machinist
Jerald Joseph McDermottU.S. NavySonarman Second Class
Bernard LynnU.S. ArmySpecialist 5th GradeVietnam
Charles E. McDowellU.S. Army Air ForceCaptain
Jess Richard McElroyU.S. NavyAviation Ordnanceman First Class
Clary Lee McGaheeU.S. NavyChief Warrant Officer
Ann Walsh McGaheeU.S. NavyLieutenant Junior Grade
Kevin McGarityU.S. NavyLieutenant
Robert Emmett McGarryU.S. NavyStorekeeper First Class
John M McGeeU.S. NavyStorekeeper First Class
Martin H. McGeeU.S. NavyLieutenant
Earl Samuel & Lane Barrett McGheeU.S. Army & U.S. Air ForceCorporal & SergeantWorld War II & Vietnam
Rollin McGirrU.S. NavyChief PettyOfficer
Helen E. McGirrMinnesota State GuardEnlisted Nurse
William McGonagle
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. NavyCaptain
Charles B. McGovernU.S. Air ForceAirman First ClassVietnam Era
Richard D. McGraneU.S. NavyInterior Communications Electrician Second Class
Philip I. McGrath, Jr.U.S. ArmyMajor
William D. McGrathU.S. NavyCaptain
James H. McGrawU.S. ArmyPrivate First Class
Warren Frances McGuckinU.S. NavyPHM 2/c
John McGuire, Jr.U.S. NavyLieutenant
John Joseph McGuireU.S. ArmySergeant
James & Jewell McIlrathU.S. Navy & U.S. Navy ReserveCommander, LieutenantKorean, Vietnam Era
Sidney Woodrow McIntoshU.S. Marine CorpsCorporal
Arthur D. McIntyre, Jr.U.S. ArmySergeant
Michael D. McIntyreU.S. ArmySpecialist 5
Emmett James McKannaU.S. Army Air CorpsLieutenant Colonel
Georgia M. McKearlyU.S. NavyCaptain
Donald L. McKeeU.S. NavyCaptain
Martin McKee
Frank Stockton McKenneyU.S. ArmyPrivate First Class
Ronald McKeownU.S. NavyCaptain
Thomas Thom McKinleyU.S. NavyFireman Second Class
Daniel George McKinneyU.S. NavyLieutenant Grade
Harold A. McKinnieU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Eugene G. McLaneU.S. NavySeaman Second Class
Arthur McLaurinU.S. ArmyCaptain
James McLauryU.S. Marine CorpsCorporal
Charles N. McLeanU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Max McLellanU.S. ArmyPrivate First Class
Robert McMahonU.S. NavyLieutenant
Donald B. McMillanU.S. NavyChief Musician
Joseph W. McMoneagleU.S. ArmyChief Warrant Office
Glenn Daniel McNabbU.S. NavySenior Chief Radioman
David G. McNairU.S. Marine CorpsPrivate First Class
James E. McNamaraU.S. ArmyMajor
Delbert H. McNamara, M.D.U.S. NavyCommander
Thomas William McNamaraU.S. NavyRear Admiral
Jack McNeilU.S. Army &ampLieutenant Colonel
Justin J. McNeleyU.S. NavyPetty Officer Second Class
George Virgil McNeleyU.S. NavyMetalsmith 3rd Class
George A McNeleyU.S. NavyQuartermaster Striker
John McReynoldsU.S. NavyChief Petty Officer
Sidney Arthur McSwainU.S. Air ForceLieutenant Colonel
William A. McTague, Jr.U.S. ArmyCommander
Thomas B. McWeeneyU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Stanley Curtis McWilliamsU.S. NavySeaman First Class
Richard Vance MeadU.S. Navy
Patricia Ann MeadU.S. Coast Guard
Claude Edward "Ed" MeansU.S. ArmyCorporalWorld War II
Maurine M. MeckesU.S. NavyCommander
Leo M. MedigovichU.S. ArmyMaster Sergeant
Steve MedigovichU.S. ArmyTechnical Sergeant
Carlos MedinaU.S. Marine CorpsSergeantOperation Enduring Freedom (Afghanistan)
Jose MedinaU.S. ArmyCorporalWorld War II
Philip MednickU.S. ArmyCorporal
Thomas "Tank" MeehanU.S. Marine CorpsColonel
Robert R. MeehanU.S. NavyLieutenant JG
Frank Van Antwerp MeekU.S. Air ForceSecond Lieutenant
Albert J. MeisnerU.S. NavyLieutenant CommanderKorea
Francis B. Melchior, Jr.U.S. ArmyCaptain
Walter Anthony MellerU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Charles W. Melville, Jr.U.S. NavyNaval Aviation
John J MenardU.S. Marine CorpsGunnery Sergeant
Stanley MenasU.S. NavyLieutenant
Andrew N. MenasU.S. Air ForceFirst Lieutenant
Paul C. MendlerU.S. Army Air ForcesPrivate First Class
Edward P. MendoncaU.S. NavyMotor Machinist's Mate Third Class
Jose Mendel MendozaU.S. Marine CorpsPrivate First Class
Porfirio Mendoza, Jr.U.S. NavyLieutenant Commander
Wilfred H. MenschingU.S. NavyMaster Sergeant
Richard Edward MeoliU.S. ArmyPrivate First Class
Andres D.D.S. MeraU.S. ArmyCaptain
Remigio Naguit MercadoU.S. NavyAviation Storekeeper First Class
George Mero, Jr.U.S. Air ForceMaster Sergeant
Gorman Coady MerrickU.S. NavyCaptain
Jack Jordan Merrill, Jr.U.S. ArmyPrivate First Class
Reverend C. Justian MerrimanU.S. NavyCaptain
Robert Stanley MerryU.S. NavyAviation Chief Machinist Mate
James G. MesaU.S. ArmyPrivate First Class
Vincent MesaU.S. ArmyPrivate
John C. MeserveU.S. NavyPHM Chief
Edward Robert MesserU.S. Marine CorpsLieutenant Colonel
John Manning MethvinU.S. Marine CorpsSergeantWWII
Gerald F. MeyerU.S. ArmyStaff Sergeant
Harry Berks MeyerU.S. NavyLieutenant
James L. MeyerU.S. NavyMachinist's Mate Master Chief
Ronald C. MezaU.S. Marine CorpsSergeant Major
Albert MiceliU.S. ArmyTech. Sergeant
Robert MichaelU.S. ArmySpecialist 5
Patrick T. MichaelU.S. Marince CorpsSergeant
Eileen and Carl MichaelU.S. ArmyTechnician 5th Grade/ SergeantWWII
Richard Dale MichaelU.S. NavyQuartermaster Third Class
William B. MichaelsU.S. NavyLieutenant
John Edward MichaelsenU.S. NavyLieutenant
Donald S. Michell
Rick MickelsU.S. ArmySergeant
Carl B. MickelsonU.S. ArmyLieutenant
Philip A. MickelsonU.S. NavyLieutenant
Philip N. MigdalU.S. Navy/U.S. ArmySeaman 2nd ClassFirst Lieutenant
Joseph Casmer MikaU.S. NavyAviation Metalsmith Third Class
Larry J. MilanU.S. NavyChief Radioman
Timothy A. MilanU.S. NavyConstruction Mechanic First Class
Carlos L. MilanU.S. ArmyPrivate First Class
Allen Richard MiliefskyU.S. Air ForceLieutenant Colonel
Gregory N. MillardU.S. ArmyCorporal
George D MillayNavyAerographer's Mate (AGS)
Jack MillerU.S. Army Air ForceStaff SergeantWorld War II
George Edward MillerU.S. NavyFireman First Class
Lawrence J. MillerU.S. NavyPatty Officer 2nd Class
Henry MillerU.S. NavyAviation Storekeeper Chief
Clarence MillerU.S. NavyMaster Chief Petty Officer
Charles F. MillerU.S. Army Air ForcesStaff Sergeant
Catherine J. MillerU.S. Marine Corps
Steven D MillerU.S. Marine CorpsCorporal
Robert Allen MillerU.S. Marine CorpsCorporal
Cornelius W. MillerU.S. ArmyCaptainWorld War II
John, Miller, Jr.U.S. NavyMaster Chief
Donald M. Miller
Johnnie B. MillerU.S. NavyChief Hospital Corpsman
Doris "Dorie" MillerU.S. NavyMess Attendant First ClassWorld War II
Raul Alberto MillerU.S. ArmyMaster Sergeant
A. Glenn MillerU.S. Army Air ForcesMajor
Michael J. MillerU.S. Marine CorpsFirst Lieutenant
Clyde K. MillerU.S. NavyLieutenant Commander
Henry C MillerU.S. NavyChief Petty Officer
Joseph R. Miller, Jr.U.S. ArmyFirst Lieutenant
Delmar MillerU.S. ArmyCorporal
Hugo S. MillerU.S. ArmySergeantWorld War II
Alexander J. MillerU.S. ArmySpecialist E4Afghanistan
Alan E. MillerU.S. NavyLieutenant Junior Grade
William K. MilliganU.S. ArmyPrivate First Class
William Charles MilliganU.S. Marine CorpsCorporal
Stephen T. MillikinU.S. NavyCaptain
Marc Amand MillotU.S. ArmyCorporal
Robert H. MillsU.S. ArmyFirst LieutenantCold War
William MilnerU.S. Marine CorpsSecond Lieutenant
Donald A. MiltonU.S. ArmyPrivate First Class
Edmund Harding MinderU.S. NavyElectrician's Mate Second Class
Daniel J. MinervaU.S. ArmyFirst Sergeant
Victor MirandaU.S. NavyChief Aviation Ordnanceman
James P. MitchellU.S. NavyRadioman Second Class
Philip R. Mitchell, Jr.U.S. NavyGunners' Mate 3rd Class
Raymond J. MitchellU.S. ArmyPrivate First Class
David S. MitchellU.S. Marine CorpsCaptain
Robert J. MitchellU.S. Marine CorpsSergeantOperation Iraqi Freedom
William MitchellU.S. Army Air ServiceBrigadier General
Marguerite (Dunn) MitchellU.S. ArmyLieutenant
Arnold MitchellU.S. ArmySergeant
Robert J. Modrzejewski
(Medal Of Honor Recipient)
U.S. Marine CorpsColonelVietnam
John MoffaU.S. ArmyPrivate
Earl MohlerU.S. NavyChief Aviation Machinist
Robair Ferris MohrhardtU.S. Navy